Російські загарбники на ЗАЕС не пускають експертів МАГАТЕ в реакторні зали 3 енергоблоків


07:1504.01.2024

Окупаційні війська Росії на тимчасово захопленій Запорізькій АЕС заборонили експертам Міжнародного агентства з атомної енергії перевірити реакторні зали трьох енергоблоків станції. Це трапилося вперше після окупації росіянами Енергодара.

Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі в середу, 3 січня. Його заяву процитувала пресслужба агенства.

“Протягом останніх двох тижнів експертам не дозволяли отримати доступ до реакторних залів блоків 1, 2 і 6. Це перший випадок, коли експерам МАГАТЕ не був наданий доступ до реакторного залу блоку, який перебував на холодній зупинці”, – зазначив він.

Гроссі підкреслив, що саме у реакторних залах розташована активна зона реактора та відпрацьоване паливо. Команда експертів МАГАТЕ й надалі запитуватиме доступ для перевірки залів, зазначили в пресслужбі.

Орім того, впродовж останнього тижня окупанти обмежують доступ до деяких частин машинних залів ЗАЕС, зокрема до приміщень третього, четвертого та шостого блоків. Також експерти МАГАТЕ все ще очікують на запланований ще на 19 грудня 2023 року доступ до дахів реакторів, який не відбувся через заявлені окупантами “міркування безпеки”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube