Держкіно рекомендує: що можна подивитись для створення різдвяно-новорічного настрою


09:2931.12.2023

Держкіно зібрало добірку фільмів українських режисерів про новорічно-різдвяні свята, які у такі непрості часи піднімуть настрій та змусять повірити у диво.

Про це передає Інше ТВ.

Отже, дивіться:

«Казка про гроші» (2017) — казка режисера Олесі Моргунець-Ісаєнко

Казка за мотивами повісті «Йом Кіпур» українського письменника Володимира Короленка, яка показує як жадібність може змінити людину.

За сюжетом: сільський парубок Левко успадковує млин свого дядька, який за загадкових обставин утопився в озері. Неочікуване збагачення збурює в Левкові нестримну жагу до грошей. Він привласнює шинок єврея Янкеля, якого за надмірну скнарність у Йом-Кіпур забрав чорт Хапун. Левко починає лихварювати та забирати в людей останнє. Коли він геть втрачає здатність до співчуття, дружби та кохання, нечиста сила добирається і до нього.

Дивитись за посиланням: https://takflix.com/uk/films/kazka-pro-hroshi

«Історія Зимового саду» (2018) — документальний фільм Семена Мозгового

Фільм розповідає про Зимовий сад — павільйон квітникарства на території київської ВДНГ — і його хранительку Валентину Миколаївну. Жінка вже 45 років ретельно доглядає колекцію екзотичних рослин і оранжерею, де вони розмістилися. Час виходу на пенсію невблаганно наближається, але прохання керівництва скласти повноваження шокує Валентину Миколаївну. Вона протестує, вважаючи, що рослини без неї загинуть — та схоже що її сад живе за власними законами.

Дивитись за посиланням: https://takflix.com/uk/films/winter-gardens-tale

«Пригоди S Миколая» (2018) — сімейна комедія режисера Семена Горова

Це історія про дорослішання, про віру в казку, про те, що дива можуть змінити життя на краще.

Стрічка розповідає про другокласника Артема та його сестри-підлітка у карпатському селі. Якось Перед ними зʼявляється Миколай власною персоною і приязно спілкується. Адже дива неодмінно мають траплятися у свято.

Дивитись за посиланням: https://sweet.tv/movie/20880-prigodi-s-mikolaya

«Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (2019) — сімейна казка режисерів Сашка Лірника та Михайла Кострова

Козаки багато років захищали український народ від усякої напасті, не шкодуючи ні своєї крові, ні своїх життів заради блага простих людей. Саме тому прощаються їм усі гріхи, якщо померли в бою за справедливість, і жодної душі козацької в пеклі ви не знайдете, нічого їм там робити. Але Диявол був би не Дияволом, якби не хотів змінити цей порядок.

Дивитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=JaH0-wed2IA

«Щедрик» (2023) — українська історична драма режисера Олесі Моргунець-Ісаєнко

У центрі уваги діти з трьох родин: української, польської та єврейської. Вони живуть у місті Станиславові (нинішньому — Івано-Франківську) по сусідству в одному будинку. Знедолені дівчатка потрапляють до викладачки співу Софії. Її донька Ярослава понад усе прагнула примирити світ чарівливою мелодією українського «Щедрика».

Дивитись за посиланням: https://megogo.net/ua/view/20629396-shchedrik.html

Як повідомляло Інше ТВ, У 2023 році Держкіно заборонило показ двох фільмів в Україні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube