Ракета над Польщею: Варшава обіцяє “жорстку відповідь, якщо повториться”


08:1930.12.2023

Варшава буде “жорсткіше реагувати на подальші провокації з порушенням її повітряного простору”. Про це у п’ятницю, 29 грудня, заявив заступник міністра закордонних справ Владислав Теофіл Бартошевський після зустрічі з тимчасовим повіреним у справах РФ Андреєм Ордашем, повідомляє Кореспондент.

За словами заступника голови польського МЗС, на зустрічі з Ордашем він чітко дав зрозуміти, що “повторення таких спроб викличе жорсткішу реакцію з боку Республіки Польща, оскільки це є випробуванням нашої ефективності та нашого підходу до оборони”.

“Я можу запевнити вас, що ми в змозі швидко й ефективно відреагувати, якщо це повториться. Я сказав тимчасовому повіреному, щоб РФ припинила випробовувати кордони нашої держави”, – додав він.

Бартошевський уточнив, що в подальшому, якщо російська ракета “пролетить ще трохи далі на польську територію, вона буде збита”.

“Ми маємо добре підготовлену армію, чудових командирів і чудового міністра національної оборони, і ми зробимо все, щоб у 2024 році безпека Польщі була значно підвищена”, – запевнив посадовець.

Він додав, що МЗС Польщі вручило ноту тимчасовому повіреному у справах РФ з вимогою пояснити порушення повітряного простору країни російською ракетою.

Інформовані джерела повідомили польські медіа, що це могла бути російська ракета типу Х-101 або Х-22. За їхніми даними, ракета перетинала територію Польщі протягом трьох хвилин та віддалилася від кордону на відстань близько 30 км.

Читайте: Дуда та Столтенберг обговорили ракетний інцидент над Польщею© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube