Росіяни приховують кількість загиблих на окупованій території внаслідок підриву Каховської ГЕС – АР


18:4028.12.2023

Російська влада на тимчасово окупованих територіях України навмисно занижувала кількість загиблих внаслідок підриву Каховської ГЕС 6 червня.

Ворог заявляв, що 59 людей потонули, однак ця цифра значно більша.

Про це повідомляє Associated Press, передають «Новини.LIVE».

Розслідування агентства показало, що кількість загиблих становить щонайменше сотні в одному лише окупованому загарбниками місті Олешки. На той час населений пункт був одним із найбільш густонаселених у постраждалих від повені районах із близько 16 тисячами жителів. AP пише, що точна кількість загиблих може ніколи не бути відома.

Російська влада взяла під контроль видачу свідоцтв про смерть, негайно вилучаючи тіла людей, щодо яких не було заяви від родичів, і не дозволяла місцевим медичним працівникам і волонтерам мати справу з померлими, погрожуючи їм, коли вони ігнорували накази.

Для розслідування журналісти поспілкувалися з трьома медичними працівниками, які вели облік загиблих в Олешках, однією волонтеркою, яка ховала тіла, а також з двома українськими інформаторами, які передавали розвідувальні дані з цього району українцям. За їхніми свідченнями, масові поховання були розриті, а невпізнані тіла забрали, і більше їх ніхто не бачив.

AP зазначає, що влада РФ не відповіла на прохання про коментар.

Слова людей свідчать про цілеспрямовану спробу російської влади приховати справжню кількість загиблих внаслідок терористичного акту окупантів.

Як повідомляло Інше ТВ, 360 мешканців Миколаївщини отримали загалом 12 млн.грн. за втрачений внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС врожай© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube