Міноборони сертифікувало перший жіночий бронежилет (ФОТО)


18:1127.12.2023

Вигнута бронеплита, звужені плечі, розширений низ – такі конструктивні особливості має перший сертифікований в Україні бронежилет для жінок-військових.

Про це розповів головний спеціаліст Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Олександр Шарко, інформують в Міноборони України.

Бронежилет – українського виробництва. Його розробила компанія «Українська броня».

Зразок затвердили після двох етапів випробувань. Після першого етапу польових випробувань бронежилет допрацювали з урахуванням будови жіночого тіла.

«Оскільки у жінок плечі вужчі, а таз, навпаки, ширший, ніж у чоловіків, то військовослужбовицям було незручно працювати зі зброєю у «чоловічому» варіанті бронежилету», – розповів Олександр Шарко.

Крім цього, «жіночий» варіант для зручності передбачає вигнуту назовні бронеплиту.

За іншими параметрами бронежилет, вага якого становить від 10,5 кілограмів залежно від розміру і комплектації, не відрізняється від затвердженого раніше загальновійськового бронежилету.

Після сертифікації жилет став доступним для централізованої закупівлі. Міністерство оборони очікує від Генерального штабу потребу щодо придбання цих виробів. Після цього Міноборони сформує обсяги та переліки для закупівлі.

Закупівлею жіночих бронежилетів займатиметься «Державний оператор тилу».

Як повідомляло Інше ТВ, в жовтні Міноборони поставило на забезпечення в ЗСУ жіночу білизну© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube