Наступний етап медичної реформи: погоджено плани розвитку госпітальних округів у 19 областях


16:2021.12.2023

Як повідомляло Інше ТВ, влітку МОЗ вже погодило спроможну мережу медзакладів у 18 областях – Миколаївщини в цьому переліку немає.

20 грудня було погоджено плани розвитку госпітальних округів.

Про це повідомили в МОЗ України, передає Інше ТВ.

У планах затверджено перелік надавачів медичних послуг з описом маршрутів пацієнтів у межах госпітального округу. Також плани містять поетапні плани створення, реорганізації та перепрофілювання комунальних медзакладів, план розвитку та оцінки наявних кадрових ресурсів, план організації захисних споруд цивільного захисту та інші.

 «Розподіл ресурсів в медзаклади відбувається відповідно до їхньої ролі у спроможній мережі госпітального округу, зокрема, на відновлення та модернізацію, інфраструктурні зміни, проведення закупівель дороговартісного обладнання тощо.

Такий підхід дозволяє найбільш ефективно розподіляти обмежений фінансовий ресурс заради досягнення максимального результату – забезпечення якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги для українських пацієнтів», – підкреслили в Міністерстві. 

У відомстві нагадують, що всього у 19 областях до спроможної мережі увійшли 562 лікарні. З них  123 – надкластрені, 157 – кластерних та 282 – загальні.

До реформи на цей час залучені області, де не ведуться активні бойові дії. Наразі спроможна мережа не впроваджується у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим. Однак протягом 6 місяців після припинення воєнного стану ці регіони мають подати пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube