Чи стане рекрутинг до ЗСУ альтернативою мобілізації: роз’яснення Міноборони


20:0619.12.2023

Рекрутинг до Збройних сил України не замінить мобілізацію, оскільки є сервісом для добровольців.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника Міністерства оборони України Ілларіона Павлюка в ефірі Радіо Свобода.

“Загалом є неправильне розуміння того, що таке мобілізація й рекрутинг, люди змішують це до купи або думають, що рекрутинг має бути замість мобілізації”, – сказав Павлюк.

За його словами, рекрутинг – це спосіб, що має покращити сервіс для українців, які хочуть доєднатися до ЗСУ добровільно. Водночас рекрутинг не означає повну відмову від мобілізації.

“Це не так, що ми запровадимо рекрутинг, а значить тепер підуть воювати тільки ті, хто хочуть. Важливо розуміти, що захищати країну – це обов’язок кожного громадянина. І рекрутинг не створений для того, щоб хтось не пішов у військо, він створений для того, аби ті, хто хоче воювати, змогли обрати вигідні для себе умови та спеціальності”, – пояснив речник.

Він також розповів, що оцінювати результати рекрутингу можна буде приблизно через два місяці.

Водночас Павлюк додав, що вже на першому етапі запровадження системи рекрутингу є заявки й відгуки від українців.

“Для того, щоб нормально оцінити, треба дивитися, скільки умовно з тих людей, які зацікавилися цим, реально дійдуть до ВЛК. Скільки з них потім виявляться придатними до служби й опиняться у війську”, – зазначив речник Міноборони.

Читайте: Компанія Olx.ua – новий партнер Міноборони на ринку рекрутингу© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube