В Мінцифри порахували IT-грамотність українців. І що? (ІНФОГРАФІКА)


08:0211.12.2023

Міністерство цифрової трансформації провело дослідження IT-грамотності українців. Згідно з його результатами, 93% дорослого населення України від 18 до 70 років мають базові цифрові навички.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Відомство проводить таке дослідження кожні два роки, починаючи з 2019 року. Його мета – відстежити динаміку розвитку умінь та знань, пов’язаних із використанням інформаційних технологій та електронних пристроїв.

Вказано, що рівень цифрових навичок українців має тенденцію до зростання. За результатами дослідження 93% дорослого населення країни від 18 до 70 років мають цифрові навички в цілому.

“Одна з умов інтеграції України в ЄС – це цифровізація державних процесів. Реалізація цього неможлива без громадян, які володіють цифровими навичками та готових отримувати послуги онлайн. Саме тому відомство запустило платформу Дія.Освіта – перший в Україні масштабний проект, спрямований на підвищення рівня цифрової грамотності українців”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з результатами зазначеного дослідження, показник дорослого населення з цифровими навичками нижче базового рівня зріс на 12,6% порівняно з 2019 роком і становить 40,4%.

В Мінцифри порахували IT-грамотність українців. І що? (ІНФОГРАФІКА) 1

Також відсоток населення, яке не має жодних навичок, зменшився вдвічі порівняно з 2019 роком і становить 7,2%. Крім того, 56% опитаних бачать позитивні зміни у власній цифровій грамотності.

В Мінцифри порахували IT-грамотність українців. І що? (ІНФОГРАФІКА) 3

У ході дослідження українці визначили найпоширеніші заходи щодо безпечного користування інтернетом. Зокрема, використання складних паролів, користування антивірусом, двофакторна автентифікація. Дослідження також показало, що за останні 2 роки кількість тих, хто стикався з проблемами безпеки в мережі, зросла на 14%.

В Мінцифри порахували IT-грамотність українців. І що? (ІНФОГРАФІКА) 5


© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube