В Україні відкрився ще один табір для військовополонених (ВІДЕО)


14:5208.12.2023

Завдяки Силам оборони України, які щодня беруть у полон російських окупантів, а також через стійке небажання РФ проводити обміни та повертати своїх громадян з полону, Україна відкрила новий табір утримання військовополонених “Захід-2”.

Про це повідомляється в Telegram-каналі проекту “Хочу жити”.

Табір “Захід-2” знаходиться у глибокому тилу, як це передбачено Женевськими конвенціями. Міністерством юстиції України створено людські умови утримання, що відповідають вимогам міжнародного гуманітарного права: окремі спальні місця у великих опалюваних кімнатах, регулярне гаряче харчування, доступ до медичної допомоги, можливість отримання та надсилання кореспонденції, посилок та перекладів із рідними. Незабаром тут також буде організовано IP-телефонію для дзвінків додому.

Перед початком роботи до табору відвідали представники Офісу омбудсмена та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Як і у випадку з табором “Захід-1”, новий табір та військовополонених зможуть відвідувати міжнародні правозахисні організації та ЗМІ. Україна дотримується взятих на себе зобов’язань у рамках Женевських конвенцій та підтверджує це максимально можливою відкритістю.

“Цього ж ми вимагаємо і від російської сторони: допустити до українських військовополонених та цивільних заручників у РФ міжнародних спостерігачів МКЧХ; дотримуватися прав військовополонених відповідно до Женевських конвенцій та норм міжнародного гуманітарного права, забезпечивши людські умови утримання; розблокувати створення змішаних медичних комісій”, – підкреслюється в повідомленні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube