Відкрито зоряну систему з шістьма разюче синхронізованими планетами (ВІДЕО)


22:4303.12.2023

Астрономи відкрили шість планет, що обертаються навколо яскравої зірки в ідеальній ритмічній гармонії. Це вже назвали «космічним дивом», яке допоможе пояснити, як виникли зоряні системи в галактиці Чумацький Шлях.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу NTD, передає Інше ТВ.

Усі шість планет рухаються подібно до ідеально синхронізованого годинникового механізму.

Найближча до зірки планета робить три оберти на кожні два оберти свого найближчого сусіда. Такий самий механізм діє для наступних планет. Таким чином, коли найближча планета робить шість обертів навколо зірки, найдальша завершує один.

Компактна синхронізована система розташована на відстані 100 світлових років у сузір’ї Волосся Вероніки.

 «Це приблизно у 25 разів далі, ніж найближча до нас зоряна система. Якби ми захотіли вирушити до найближчої зоряної системи, використовуючи сучасні технології, це забрало б коло 70 000 років. А ця у 25 разів далі», каже старший науковий співробітник Гринвіцької обсерваторії Грег Браун.

Відкриття стало можливим завдяки двом космічним телескопам, що полюють на планети, зокрема телескопу «Тес» НАСА.

Вчені вважають, що відкрита система — це «рідкісна копалина», яка практично не змінилася з моменту свого зародження — більш як чотири мільярди років тому.

Водночас центральна зірка може мати більше планет. Шість виявлених приблизно вдвічі-втричі більші за Землю. Їхня щільність ближча до газових гігантів нашої Сонячної системи.

Орбіти варіюються від 9 до 54 днів. Це означає, що вони ближчі до своєї зірки, ніж Венера до Сонця, тому надзвичайно гарячі. Щоб визначити склад їхніх атмосфер, потрібні додаткові дослідження.

Варто зазначити, що жодна з планет не перебуває в так званій населеній зоні. Тобто ймовірність існування життя, принаймні у тому вигляді, у якому ми його знаємо, дуже мала чи взагалі відсутня.

Як повідомляло Інше ТВ, Інопланетяни, можливо, є формою штучного інтелекту. І це – дивніше, ніж можна уявити© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube