В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку диких тварин: маленьких “пацієнтів” вже приймає національний парк «Черемоський»


21:4130.11.2023

В Україні планується відкрити 16 центрів реабілітації та порятунку тварин.

Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, передає Інше ТВ.

Перший реабілітаційний центр вже створено у НПП «Черемоський». Тут є три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин. При будівництві конструкцій за основу взяли досвід польських колег. Як працюють реабілітаційні центри Польщі, працівники парку знають на практиці, адже знайомилися з їх діяльністю безпосередньо під час навчального візиту.

“Будівництво центрів реабілітації диких тварин – це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек в рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає внаслідок війни. Тому ми вже пропрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні”, – розповів Міністр Руслан Стрілець.

Національний природний парк “Черемоський” вже має першого “пацієнта” – місцеві жителі передали на реабілітацію поранену лисицю. Тварина має травму лапи і отримує необхідну допомогу.

За науковими рекомендаціями, працівники парку мінімально контактують із лисицею. Після проходження реабілітації спільно з експертами буде вирішено, коли краще її випустити у дику природу.

Надалі у парку планують збудувати допоміжні споруди, щоб розмістити там операційну та бокси для догляду за важкотравмованими тваринами.

Реалізувати проєкт вдалося завдяки підтримці міжнародних партнерів: ГО Фонд «Ромінтської пущі» (Польща), а також у межах проєкту «Україна – Національний природний парк «Черемоський»: створення пілотного центру реабілітації диких тварин», що реалізовувався за рахунок коштів польсько-американського фонду «Свобода» в рамках програми RITA – зміни в регіоні, що впроваджується Fundacja Educacja dla Demokracji, а також коштів Варміно-Мазурського воєводства (Польща).

Як повідомляло Інше ТВ, Дикі тварини все частіше заходять в українські міста. Чому (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube