Сезон грипу та коронавірусу: у трьох областях України перевищено епідемічний поріг


20:4330.11.2023

У Тернопільській, Житомирській та Чернівецькій областях зафіксовано перевищення епідемічного порогу захворюваності на COVID та грип. Ці регіони можуть запровадити певні обмежувальні протиепідемічні заходи, повідомив у ефірі телемарафону головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає кореспондент УНН.

Ігор Кузін зазначив, що Україна отримала вакцини проти COVID-19 та вона надається абсолютно всім областям. Кузін наголосив, що вакцина ефективна проти всіх штамів коронавірусу, які зараз реєструються на території України.

Як вже зазначили, 13 штамів COVID у нас зараз циркулює територією України. Дійсно, вакцинуватися потрібно, враховуючи те, що зараз ми бачимо суттєве погіршення ситуації з захворюваністю, враховуючи зимовий період

– сказав Кузін.
Він додав, що серед випадків захворюваності – 50% госпіталізацій, які реєструються серед дітей. Крім того, в трьох областях України перевищено епідемічний поріг.

“Тобто це Тернопільська, Житомирська і Чернівецька області. Там вже показники вищі, аніж стандартні до цього періоду. Тобто ці регіони вже можуть вводити певні обмежувальні протиепідемічні заходи”, – зазначив Кузін.

За його словами, сумарно з початку епідемічного сезону загалом вже більше мільйона українців перехворіли на грип та коронавірус. За тиждень в середньому до лікарень госпіталізують у середньому 4200 – 4300 пацієнтів.

“Захворюваність на COVID також зростає, за останній тиждень вона зросла на 20%, на жаль, але вона точно зростає серед дітей. Також реєструють і випадки реанімації, так і летальні випадки. До прикладу, саме за минулий тиждень від коронавірусної інфекції померло 56 осіб, у тому числі одна дитина”, – резюмував Кузін.

Читайте: Україна отримала 203 тис. доз вакцини проти штаму COVID-19 Омікрон© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube