Нідерланди не будуть вимагати в України гроші за зберігання «Скіфського золота»


14:1422.11.2023

МКІП та Музей Алларда Пірсона – археологічний музей Амстердамського університету  домовились про повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України з чотирьох кримських музейних установ. З 2014 року вони експонувалися на виставці «Крим – золотий острів у Чорному морі» у Нідерландах. 

Про це повідомляє Мінкульт.

Документ про це підписали т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та виконувач обовʼязків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен. 

Нідерланди не будуть вимагати в України гроші за зберігання «Скіфського золота» 1
Нідерланди не будуть вимагати в України гроші за зберігання «Скіфського золота» 3

Музейні предмети включають колекції Кримських  республіканських установ «Центральний музей Тавриди», «Керченський історико-культурний заповідник», «Бахчисарайський історико-культурний заповідник» та Національного заповідника «Херсонес Таврійський». 

«Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як «скіфське золото», додому в Україну», – повідомив Ростислав Карандєєв.

Нагадаєто, як повідомляло ІншеТВ, “Скіфське золото” найближчим часом повернеться з Нідерландів в Україну, – Мінкульт© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube