В Україні можуть продовжити виплати ВПО родинам із малолітніми дітьми у регіонах, де не працюють дитсадки


19:1814.11.2023

Віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук запропонувала ще на пів року продовжити виплати внутрішньо переміщеним родинам із малолітніми дітьми у регіонах, де не працюють дитячі садки. Про це повідомляє УНН із посиланням на Мінреінтеграції.

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання, яка становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисячі гривень для всіх інших внутрішньо переміщених осіб.

Зазначається, що на гарячі лінії відомства телефонують жінки-ВПО з малолітніми дітьми, які мешкають у регіонах, де не працюють дитячі садочки. Жінки пояснюють, що у зв’язку з цим не можуть вийти на роботу.

Ця тема обговорювалася на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО, яке відбулося під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук.

Наразі відповідно до постанови КМУ № 332 для родин з-поміж вразливих категорій населення допомога може бути призначена сім’ї ще на один шестимісячний період, якщо у родині є:

діти з інвалідністю;
особи, які доглядають за особою з інвалідністю;
особи пенсійного віку;
особи, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років;
неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника;
якщо сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Віцепрем’єрка запропонувала розширити перелік категорій незахищених верств населення, яким будуть продовжені виплати ВПО ще на пів року.

Читайте: Майже 40% переселенців в Україні живуть тільки на допомогу від держави, – Верещук© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube