Яку вакцинацію зараз обов’язково пройти українцям: поради МОЗ


15:1113.11.2023

В Україні цього осінньо-зимового періоду громадянам рекомендують не забувати про вакцинацію. Щеплення допоможуть захиститись від цілого ряду небезпечних хвороб, які загрожують як дітям, так і дорослим.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів заступник Міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Говорячи про перелік вакцинацій, які бажано – а в деяких випадках необхідно – зробити українцям під час воєнного стану та на тлі загроз можливих блекаутів через ворожі обстріли, чиновник розділив щеплення окремо для різного віку.

Вакцинація для дітей
Кузін наголошує, що для маленьких українців вакцинація проти поліомієліту є обов’язковою.

“Україна подолала останній спалах поліо, але це не означає, що загрози зараз немає. Кожна дитина має бути вакцинована проти поліомієліту”, – розповів він виданню.

Друге – це дифтерія, і тут щеплення також обов’язкові. Кузін звернув увагу, що це дуже тяжке інфекційне захворювання.

“Ми зустрічаємо поодинокі випадки, але ризики збільшуються, коли діти перебувають тривалий час у закритому приміщенні. Це може бути шкільне середовище, бомбосховище. За умови відмови від вакцинації проти дифтерії важкість захворювання буде відігравати ключову роль. Тому вакцинація проти дифтерії також є обов’язковою”, – заявив заступник голови МОЗ.

Третє – це вакцинація проти кору. Санлікар нагадав, що кір є найбільш заразною інфекційною хворобою.

“І для дітей це дійсно величезна проблема. Незважаючи на начебто те, що це дитяча інфекція, яка доволі часто протікає легко, вона також часто призводить до серйозних ускладнень, таких як запалення головного мозку та ураження вух. Насправді це дуже небезпечна для дітей інфекція”, – каже Кузін.

Вакцинація для дорослих
Щодо дорослого населення, то заступник голови МОЗ рекомендує, щоб кожен дорослий звернув увагу на свій вакцинальний статус проти COVID-19.

“І це принаймні треба робити кожного разу, коли починається епідемічний сезон. Якщо є супутні захворювання, краще зробити додатковий бустер і мати переконання, що людина має вже достатній рівень імунітету”, – пояснив він.

Друге – це правець. На думку Кузіна, всім “напевно зрозуміло”, що кількість травм, яка зараз є навіть серед цивільного населення, значно зросла.

“Правець – це дуже важке інфекційне захворювання, і вакцинація проти нього, по-перше, є безоплатною і вона обов’язкова кожні 10 років. Тому треба переглянути свій вакцинальний статус, якщо ви пропустили чергове щеплення – звернутися до свого сімейного лікаря”, – радить головний державний. санітарний лікар.

Для певних категорій він також рекомендує застосовувати вакцинацію проти вірусного гепатиту В.

“Вірусний гепатит В є невиліковною хворобою, але проти нього є ефективна вакцина. І найбільш ризиковані групи ризику –- це медичні працівники, це ті, які займаються евакуацію поранених, або ті, які контактують з кров’ю. Тому для них вакцинація проти вірусного гепатиту В має бути обов’язковою”, – наголошує Кузін.

Читайте: Одну дозу вакцини проти COVID-19 отримали понад 16,4 млн українців, бустер приблизно 3,3 млн© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube