Васабі не хрін і не гірчиця, але класно покращує пам’ять


23:0307.11.2023

Дослідники університетів Тохоку, Навколишнього середовища і Васеда (Японія) показали, що вживання васабі покращує як короткочасну, і довготривалу пам’ять у людей віком понад 60 років, що взяли участь у експерименті.

Про це йдеться у публікації в журналі Nutrients, передає Аgrotimes.

Васабі – відомий соус, «японська гірчиця». Його готують з кореневища рослини евтрема японська (Eutrēma japōnicum), що росте в Японії та Далекому Сході. За смаком васабі віддалено нагадує хрін.

У дослідженні взяли участь 72 японські добровольці у віці 60–80 років, яких розділили на дві групи. Перша приймала таблетки, що містять екстракт васабі, а друга – плацебо. Учасники пили таблетки щовечора перед сном протягом 12 тижнів. До та після дослідження добровольці пройшли тести на когнітивні здібності та пам’ять.

З’ясувалося, що у тих учасників, хто приймав пігулки з васабі, значно покращилися як довготривала, так і короткочасна пам’ять. Вчені також виявили: ті, хто приймав екстракт японської евтреми, краще справлялися з асоціативними тестами, наприклад зіставленням імен з особами (що є поширеною проблемою у літніх людей). Рівень інших когнітивних здібностей вони залишився тим самим. У тих учасників, хто приймав плацебо, жодних змін у когнітивних здібностях не було виявлено.

Вчені припускають, що позитивна дія васабі на мозок пов’язана з тим, що рослина містить 6-метилсульфінілгексилізотіоціанат — активну сполуку, яка має антиоксидантну та протизапальну дію.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube