В Україні відкрили Кліматичний Офіс. Про що це


19:3929.10.2023

В Україні відкрили Кліматичний Офіс, який сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни.

Про це говориться у повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з Єврокомісаром Віргініюсом Сінкявічюсом та Федеральною міністеркою навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини Штеффі Лемке у межах Міжнародної конференції «United for Justice. United for Nature» відкрили Кліматичний Офіс. Це стало можливим завдяки підтримці від Європейського Союзу та Міжнародної кліматичної ініціативи. Кліматичний офіс сприятиме змінам в кліматичному ландшафті України.

За словами Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.

Кліматичний офіс:

  • підтримуватиме Уряд України у реалізації кліматичної політики;
  • допомагатиме регіонам та бізнесу у реалізації проєктів з декарбонізації та адаптації;
  • він стане інструментом залучення зелених фінансів (кліматичних) на післявоєнне відновлення України;
  • саме він буде одним із ключових стейкхолдерів, який сприятиме налагодженню співпраці України за статтею 6 Паризької угоди та долученню до міжнародного вуглецевого ринку;
  • він сприятиме розбудові системи торгівлі викидами в Україні.

«Сьогодні проводиться титанічна робота, щоб наша країна стала членом Європейського Союзу та знаходилася в межах кордонів СВАМ. Вже наступного року плануємо запустити пілотну національну систему торгівлі. Ми дамо можливість виробникам спробувати здійснити операції на ринку СТВ та зрозуміти як цей ринок працює», – наголосив Руслан Стрілець.

За словами Міністра, у 2025 мають бути введені карбонові сертифікати. Це дозволить Україні та її виробникам реалізувати надлишкові обсяги СО2, що не були емітовані.

«У 2026 система торгівлі викидами запрацює в Україні повноцінно. Наразі нам потрібно провести верифікацію всіх наявних даних і показати світу наш потенціал щодо вільних квот. Ми готові ділитися вільними викидами і робити наш внесок у світовий кліматичний трек. Нашій країні важлива підтримка партнерів і ми дійсно її відчуваємо від самого початку нашої боротьби за справедливість та мир», – наголосив Руслан Стрілець.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube