Не буде ані пустелі, ані навали інвазійних видів: науковці Української природоохоронної групи моніторять стан дна Каховського водосховища


14:1427.10.2023

Науковці Української природоохоронної групи UNGG продовжили моніторинг дна Каховського водосховища, який розпочали одразу після підриву дамби.

І констатують, що тут уже відновлюються біотопи Бернської конвенції, які охороняються.

Про це йдеться в повідомленні UNGG, передає Інше ТВ.

Згідно повідомлення, ще 10 червня науковці Української природоохоронної групи заклали на дні водосховища ділянки для дослідження сукцесійних процесів: відібрали ґрунти і подивились, які є рослини в стадії паростків. Минуло 3,5 місяці, і науковці знов провели дослідження, попередніми висновками якого вони і поділились.

«На території по суті осушеного водосховища відбувається формування нашої аборигенної рослинності. У біотопах ми зафіксували понад 65 видів рослин. До речі, на відео можете бачити, як формується молодий заплавний вербовий ліс. А там, де черепашки, формуються ділянки прибережно-черепашкових біотопів з розрідженою рослинністю.

Засолених ділянок немає. Уся ця територія заростає. Але, звісно, що щільність заростання різна: на мулах ─ велика, а там, де черепашкові ліси, заростання іде повільніше.

Наші науковці ще вивчають, як відновлюється і відновлюватиметься рослинність на цій території. Але вже зараз можна констатувати, що тут не буде ані опустелювання, ані великого наступу агресивних інвазійних рослин. Ба більше, тут уже відновлюються біотопи Бернської конвенції, які охороняються, – мовиться в повідомленні.

Як повідомляло Інше ТВ, Нова екосистема на Каховському водосховищі сформується за 40 років (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube