Болить голова? Це магнітна буря. Скільки ще триватиме


11:1425.10.2023

Землю накрила потужна магнітна буря К-індексу, що відповідає червоному рівню – вона ще продовжуватиметься у середу, 25 жовтня та послабне наступного дня.

Про це повідомляє Meteoagent.

Магнітна буря являє собою енергетичні викиди, що виникають в результаті різних вибухів та сплесків на поверхні Сонця і спричиняють підвищення геомагнітної активності. Під час таких вибухів сонячна енергія поширюється у різні напрямки, включаючи і той, що спрямований до Землі.

Ця енергія складається з набору заряджених частинок, таких як протони та електрони, які здатні переміщуватися з великою швидкістю в космічному просторі. Коли ці заряджені частинки взаємодіють з магнітосферою Землі, вони можуть викликати активність, відому як сонячні або магнітні бурі.

Бурі розрізняються за своєю інтенсивністю, яка визначається спалахами на Сонці. Невеликі магнітні коливання зазвичай майже не відчутні і класифікуються за значенням К-індексу 2 або 3. Бурі з К-індексом 4 – уже відчуваються.

Бурі з класифікацією вище К-індексу 5 вважаються бурями червоного рівня. Вони можуть спричиняти збої в роботі супутників, GPRS, мобільного зв’язку, а також в електромережах. Більш потужні бурі можуть викликати навіть таке явище, як полярне сяйво. Також потужні магнітні бурі можуть також впливати на самопочуття значної кількості людей на планеті Земля.

Згідно з даними супутникових систем, таких як NOAA та TESIS, а також міжнародних метеорологічних лабораторій у всьому світі, магнітна буря з К-індексом 5 атакувала Землю 21 жовтня. 24 жовтня ця буря посилилася й досягла К-індексу 6, що відповідає бурі червоного рівня. У середу, 25 жовтня, вона дещо послабне і піде на спад лише наступного дня.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube