У Миколаєві оцифрують ще 100 мариністичних творів з колекцій двох музеїв (ФОТО)


10:1716.10.2023

Окрім евакуйованих картин Oчаківського музею мариністичного живопису, в Миколаєві додатково оцифрують ще понад 100 експонатів з колекцій Музею суднобудування і флоту та Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна.

Частину з них можна буде побачити у друкованому альбомі-каталозі та дослідити в онлайні.

Про це повідомляють в Миколаївській міськраді, передає Інше ТВ.

Проект з оцифрування колекцій миколаївських музеїв реалізує Агенція розвитку Миколаєва спільно із Платформою MY ART за підтримки Українського культурного фонду.

«Процес оцифрування ми починали ще з ковіду, коли музеї були зачинені на карантині, і офлайн доступу до них не було. Війна змусили спакувати і навіть евакуювати деякі музейні колекції. Тому такий проект – це інклюзивна можливість, коли знаходячись увдома або просто з телефону, з гаджету, можна подивитись мистецькі твори», – каже Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Оцифровані роботи – це понад 100 предметів мариністичного живопису та графіки XIX-XX ст. Це картини відомих миколаївських художників-мариністів Михайла Ряснянського, Анатолія Завгороднього, Віктора Семерньова, В’ячеслава Козловського, Юрія Корольова, Володимира Фірсова, Тетяни Купцової тощо. Такою є мариністична серія ранніх робіт Андрія Антонюка.

На сьогоднішній день вже оцифрована велика частина цих творів. Паралельно з цим йде робота над створенням макетів для друку майбутнього каталогу мариністичної графіки і живопису.

Як повідомляло Інше ТВ, Картина миколаївського художника Анатолія Завгороднього виявилась з сюрпризом (ФОТО, ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube