США готують новий пакет допомоги Україні на $200 млн – ЗМІ


14:3307.10.2023

Адміністрація президента США Джозефа Байдена готується оголосити про новий пакет озброєння для України наступного тижня, повідомляє Reuters, пише Iнтерфакс.

“Склад наступного пакета допомоги зброєю поки що перебуває на стадії розроблення і має бути оприлюднений у середу на 16-му засіданні Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі, де однією з ключових тем стане допомога в гарантуванні безпеки, повідомили офіційні представники. Очікується, що сума допомоги становитиме близько $200 млн і може містити боєприпаси та наземну техніку, аналогічні тим, що були в останніх пакетах допомоги”, – зазначається в повідомленні.

Зазначається, що Міністерство оборони США продовжує витрачати кошти, виявлені внаслідок багатомільярдної бухгалтерської помилки. Ці кошти дали змогу адміністрації Байдена спрямувати Києву зброю, матеріали та боєприпаси, незважаючи на те, що нову допомогу Україні виключили з тимчасового законопроєкту про видатки, ухваленого Палатою представників минулими вихідними для запобігання зупинення роботи уряду. Однак Пентагон усе ще має у своєму розпорядженні приблизно $5,4 млрд у рамках наданих Конгресом президентських повноважень на скорочення озброєнь (PDA), після того, як у червні Пентагон виявив, що через бухгалтерську помилку вартість зброї, поставленої в Україну, було завищено на $6,2 млрд.

Крім того, Байден просить Конгрес схвалити виділення ще $24 млрд на Україну, які, як сподівалися прихильники допомоги українській стороні – як республіканці, так і демократи – можуть стати законом у рамках законопроєкту про витрати. Цей запит поки що не розглянуто.

Читайте: США запровадили санкції проти 42 китайських компаній через військову підтримку росії© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube