В Австралії фермер випадково зловив хижака, якого вважали вимерлим вже понад 100 років (ФОТО)


06:1630.09.2023

Чарівний вид сумчастих, якого не бачили понад століття, був спійманий фермером.

Плямистохвостого кволлу, також відомого як тигровий квол, востаннє бачили в Південній Австралії у 1880-х роках. Якимось чином один з цих сумчастих потрапив у пастку, призначену для упіймання тварини, яка переслідувала курей фермера, що розводив форель. Замість того, щоб знайти дикого кота чи лисицю, як очікувалося, фермер виявив вимерлого кволлу.

Про це повідомляє Newsweek.

“Цей вид вважався вимерлим у Південній Австралії, про нього не було офіційних записів протягом 100 років і більше”, – розповів Newsweek районний рейнджер Ліместон-Кост (Limestone Coast) Служби національних парків і дикої природи (NPWS) Росс Андерсон (Ross Anderson). “З того часу існують неофіційні записи”.

“Я очікував знайти кота, але натомість знайшов цю маленьку тваринку”, – розповів Пао в інтерв’ю місцевим новинам ABC South East SA. “Це було неймовірно. Спочатку я й гадки не мав, що це було”.

В Австралії фермер випадково зловив хижака, якого вважали вимерлим вже понад 100 років (ФОТО) 1
В Австралії фермер випадково зловив хижака, якого вважали вимерлим вже понад 100 років (ФОТО) 5

Плямистохвості кволли вважалися вимерлими в Південній Австралії, і занесені до списку зникаючих на решті території країни Австралійським департаментом навколишнього середовища та спадщини, з невеликими популяціями на південному сході Австралії, що скорочуються. У Червоному списку МСОП кволлів занесено до категорії “під загрозою зникнення”, і вважається, що у світі залишилося лише близько 5 000 особин цього виду.

В Австралії фермер випадково зловив хижака, якого вважали вимерлим вже понад 100 років (ФОТО) 3
В Австралії фермер випадково зловив хижака, якого вважали вимерлим вже понад 100 років (ФОТО) 6

Ці невеликі сумчасті ссавці важать від 4 до 7 фунтів, проте є найбільшими хижаками на материку і поступаються лише тасманійському дияволу по всій Австралії. Зазвичай кволли їдять широкий спектр здобичі, включаючи ящірок, змій, птицю, дрібних гризунів та інших сумчастих, таких як вомбати і валлабі. Іноді вони можуть полювати на більшу здобич, таку як кенгуру, динго і навіть велику рогату худобу.

Ці маленькі хижаки живуть на деревах, що означає, що вони вправно лазять по деревах, де часто полюють на опосумів і птахів.

Основною загрозою для виду є втрата середовища існування, а також конкуренція з інтродукованими хижаками, отруєння пестицидами та зіткнення з автотранспортом.

“Частково вважається, що вони вимерли тут, на південному сході, через втрату середовища існування, але вони можуть вижити де завгодно – від лісів до більш відкритої місцевості”, – сказав Андерсон в інтерв’ю ABC. “Це тварина, яка може пересуватися на великі відстані, до 15 квадратних кілометрів [5,8 квадратних миль].

“Найбільшу загрозу для них становлять інші хижаки, такі як лисиці або коти”, – додав Андерсон.

Врешті-решт, квол втік з клітки фермера, тому Пао розклав шматки риби навколо своєї ферми і встановив відеокамери, щоб спробувати зловити тварину або інших на камеру.

“Я точно думаю, що їх більше. Коли я вийшов сьогодні вранці [в четвер], вся їжа була з’їдена”, – сказав він.

“Я віддав відео в Національні парки і дику природу, щоб побачити, яка тварина взяла їжу, але я думаю, що це був інший квол або кволи”.
У середу квол потрапив у чергову пастку NPWS, і експерти сподіваються провести генетичну експертизу тварини, щоб з’єднати всі точки її походження.

“Це може бути самотній рейнджер, який подолав велику відстань, представник реліктової популяції або втік з неволі”, – сказав Андерсон в інтерв’ю Newsweek.

Співробітники NPWS також сподіваються спостерігати за місцевістю, щоб побачити, чи є в околицях інші істоти, і якщо так, то сподіваються зловити їх, щоб вивчити більш детально.

“Ми встановили більше пасток і сподіваємося побачити, чи зможемо ми зловити або зняти на відео більше істот”, – сказав Андерсон. “Ми також встановимо кілька камер нічного бачення, щоб визначити, чи є ще омелюхи на цій фермі або в районі Бічпорта”.

NPWS закликала місцевих жителів не намагатися самостійно відловлювати зникаючих ссавців, оскільки це може призвести до травмування кволлів.

“Пастки, які ми встановили, не зашкодять тварині. Однак ми не рекомендуємо людям намагатися відловлювати їх або взаємодіяти з ними самостійно, але камери спостереження є дійсно хорошим способом фіксації та моніторингу будь-яких підозрілих популяцій або активності кволлів у цій місцевості”, – сказав Андерсон.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube