Самогубство, насильство, гей-кімнати. Продовження церковного секс-скандалу в Польщі


18:4027.09.2023

Як повідомляло ІншеТВ, в Польщі скандал через секс-вечірку в єпархії – священики наїлися віагри, секс-робітник мало не помер.

Подія сталася в одному з будинків, що належать церкві, у місті Домброва Гурнича, розташованому неподалік Кракова на півдні Польщі.

“Подія, організована священнослужителями, мала суто сексуальний характер. Її учасники вживали таблетки для потенції”, – розповіло джерело Gazeta Wyborcza. За даними газети, секспрацівник за викликом під час вечірки втратив свідомість. Тоді один з учасників вечірки викликав швидку допомогу. Утім, коли медики прибули, їх не хотіли пускати всередину. Медикам довелося викликати поліцію. Лише після втручання правоохоронців непритомному чоловіку надали медичну допомогу.

“Невідомо, чи дав він згоду на секс з багатьма людьми – але точно був дорослим”, – розповіло джерело видання. Через ненадання допомоги людині почали розслідування.

Як виявилось, справу старанно приховував єпископ Сосновської дієцезії Гжегож Кашак. Деталі переповідає Ukrayina.pl.

Раніше єпископ Гжегож Кашак не відсторонив ректора семінарії, якого звинуватили у відвідуванні гей-кімнат. Натомість Ватикан закрив Сосновецьку семінарію, де мали місце сексуальні насильства. Крім того, в дієцезії повідомляли про те, що священник убив диякона, а потім сам покінчив життя самогубством. Владика дієцезії зайнявся справою лише тоді, коли його розкрили ЗМІ. 

“Це він призначив ректора, який пішов у темну кімнату. Це він його не звільнив. Це його призначенці були розігнані Ватиканом – і вихованці, які приставали до семінаристів. Тепер ці семінаристи є героями нинішніх скандалів” – пояснює доктор філософії релігії, письменник та публіцист Томаш Терліковські Wirtualna Polska.

У листі єпископ Гжегож Кашак написав – “ми, священники, після цієї жахливої ??події почуваємося переможеними. І хоча загальноприйнята норма говорить: не треба бити лежачого, є багато тих, хто користується цією ситуацією, щоб бити ногами лежачого. Ми не бажаємо цього навіть нашим найбільшим ворогам”. Згодом додав, що “ваша Церква постраждала від злодіяння священника”.

Чому єпископ має піти у відставку?

Терліковський вважає, що пропозиція єпископа для вірних також викликає збентеження.

Його обурює, що єпископ абсолютно не знає, як виправити свою багаторічну недбалість. “Ліками є дія, а не молитва” – зазначає Терліковський. На думку польського експерта, єпископу слід подати папі прохання про відставку та просити про призначення ватиканської комісії, яка розслідує ситуацію в дієцезії.

На думку Терліковського, єдина надія на ЗМІ: у Ватикані мають якомога швидше звільнити єпископа Кашака з посади.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube