12 з 20 танків Leopard 1A5, переданих Данією Україні, мають несправності й потребують ремонту


20:3222.09.2023

У Міноборони Данії заявили, що 12 із 20 танків Leopard 1A5, переданих Україні, мають несправності й потребують ремонту. Країна надає ці танки у співпраці з Німеччиною та Нідерландами.

Про це заявив міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен, передає TV2, пише «Громадське».

На десяти танках, які прибули в Україну, є низка дрібних несправностей. Ці помилки наразі виправляють українські техніки.

Окрім того, ще десять танків, які передають Україні, досі перебувають в Польщі. У двох з них виявили серйозні несправності.

Напередодні стало відомо, що Україна відмовилася приймати десять старих танків Leopard 1A5 із Німеччини, оскільки вони також потребують значного ремонту. Таке вже було і з попередньою партією з Німеччини, через що танки не змогли використовувати на полі бою.

Україна ще не навчила механіків, які б могли виправити серйозні несправності, тому Берлін та компанія FFG, яка відповідає за відновлення танків у Німеччині, розпочнуть ремонт наступного тижня, пише TV2.

Загалом у співпраці Німеччини, Данії та Нідерландів планується постачання Україні 100 бойових танків Leopard 1A5. Їх зняли з озброєння 2003 року, і відтоді сотні танків просто зберігалися на складах.

Танки Leopard 1A5 були на озброєнні Збройних сил Данії до 2005 року. У 1997 році Данія закупила 51 танк Leopard 2A4, після чого старіші моделі Leopard 1A5 були зняті з виробництва.

У 2010 році Данія продала близько 100 старих танків компанії FFG, де вони перебувають і досі. Кілька танків Leopard 1A5 передали у данські музеї бронетехніки. Три музеї Данії передали шість із них Збройним силам, щоб одразу після ухвалення рішення розпочати підготовку українців.

Як повідомляло Інше ТВ, На 15-му «Рамштайні» Данія оголосила про передачу Україні ще 45 танків на потреби ЗСУ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube