Українська влада планує розмінувати всю територію України за 5-7 років після завершення війни


07:3916.09.2023

Україна є лідером за кількістю замінованих земель, але згодом Україна буде лідером в частині гуманітарного і загалом розмінування.

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише ЛБ.

“За оцінками вчених, нам потрібні десятки, а може й сотні, років, якщо брати стандартні технології розмінування. У нас є амбіція — завершити розмінування масштабних аграрних земель впродовж 3 років після визволення територій. І загалом — до 5-7 років завершити розмінування всієї території України”, — сказав Шмигаль.

Він наголосив, що Україна створила необхідну інфраструктуру для гуманітарного розмінування, і всі державні інституції працюють над вирішенням відповідної проблеми. Координує цей процес перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Шмигаль також нагадав, що Україна готується до міжнародного форуму щодо гуманітарного розмінування. Він пройде в жовтні у хорватському Загребі.

Голова уряду анонсував використання дронів для розмінування, і розповів, що вже опрацювали з партнерами залучення гуманітарної допомоги, додаткових машин, роботів.

“Уже розпочинаємо будівництво українських розмінувальних машин для наших аграріїв. Це все в роботі”, — розповів Шмигаль.

Він зазначив, що вже обстежено 190 тис. гектарів сільгоспземель із першочергових 470 тис. гектарів, які визначені пріоритетними для розмінування.

Читайте: 20 БМП Marder, танки для розмінування, дрони-розвідники, артснаряди і набої: що в новому пакеті військової допомоги Німеччини© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube