Катування і нелюдське поводження росіян із цивільними українцями та військовополоненими – не випадковість, а державна політика Москви, – співдоповідачка ООН


16:4310.09.2023

Катування і нелюдське поводження влади РФ із цивільними українцями та військовополоненими не можна оцінювати як випадкове. Ідеться скоріше про державну політику Москви.

Про це заявила спецдоповідачка ООН з питань катувань Еліс Джил Едвардс на пресконференції в Києві 10 вересня, передає OBOZREVATEL.

За її словами, кількість даних про катування та інші випадки нелюдського поводження Росії щодо цивільних і військовополонених постійно збільшується.

“На мою думку, ці жахливі дії не можуть бути оцінені як випадкові, а скоріше як організована частина державної політики… з метою залякування, покарання або отримання інформації та зізнань. Я будую цей аналіз на масштабах звинувачень, а також на методах, цілях тортур різних форм”, – сказала Едвардс.

Вона додала, що має свідчення про катування струмом, побиття, імітацію страт і утоплення, змушення до тривалого перебування в певних позах, погрози зґвалтуванням чи смертю та різні так звані церемонії, які мають на меті приниження.

Мирні українці розповідали про утримування в тісних підвалах. Один із українських військових у полоні схуд із 100 до 55 кг за девʼять місяців, розповіла Едвардс.

Ще кілька тих, хто пережив російський полон, зізналися, що втрачали свідомість від побоїв і ударів струмом, а також втрачали пам’ять внаслідок тортур, зазначила доповідачка ООН.

Як повідомляло Інше ТВ раніше, ОГПУ: 90% військовополонених пройшли через катування© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube