В Казахстані знайшли степову піраміду віком 4 тис.років (ФОТО)


10:5627.08.2023

Вчені-археологи Євразійського національного університету ім. Л. Н. Гумільова в Казахстані виявили степову піраміду бронзового віку великих розмірів, що не зустрічається в степах Євразії.

Розкопки ведуться в Абайській області.

Про це повідомляється на сайті ЄНУ, передає Інше ТВ.

З 2014 року вчені кафедри археології та етнології історичного факультету ЄНУ ведуть археологічні розкопки на комплексному пам’ятнику Қириқүңгір біля населеного пункту Токтамис Абайського району Абайської області. У ньому взяли участь студенти та магістранти університету. У результаті проведених досліджень було виявлено Степову піраміду бронзового віку початку другого тисячоліття до нашої ери, тобто чотири тисячі років тому, у великому розмірі, що не зустрічається в степах Євразії.

«Степова піраміда збудована з великою точністю, шестикутна. Кожна грань має відстань тринадцять метрів і викладена вісьмома рядами каменів. У центрі кілька кіл. Це дуже складне комплексне будівництво. На стінах поза споруди у тому комплексі переважають зображення різних тварин, особливо коней. Є також зображення верблюда. Знахідки в розкопках, кераміка, золоті сережки жінки та інші прикраси свідчать про те, що цей бронзовий вік був центром культури у давнину. Це свідчить про те, що вже у той період культ коня був дуже високим», – каже вчений-історик, завідувач кафедри археології та етнології ЄНУ Улан Уміткалієв.

За його словами, наразі дослідження проводяться спільно із закордонними вченими.

Як повідомляло Інше ТВ, Фараон і таємна кімната. Вчені зробили сенсаційне відкриття в піраміді Хеопса (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube