Уряд запровадив електронний документообіг під час та після проходження ВЛК


22:1225.08.2023

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо запровадження електронного документообігу під час та після проходження військово-лікарських комісій (ВЛК). Це покращить якість медичного обслуговування бійців під час проходження ВЛК, інформує УНН з посиланням на Telegram заступниці міністра оборони Ганни Маляр.

“Кабмін затвердив порядок електронного документообігу, який спростить взаємодію між усіма суб’єктами системи, що взаємодіють з військовослужбовцями в рамках військово-лікарської комісії, включаючи військові частини, центри комплектування та медичні заклади. Такий підхід звільняє військовослужбовців від ролі “кур’єра”, а замість цього надає можливість швидко отримати документи, необхідні для проходження огляду та реалізації рішень ВЛК”, – повідомила вона.

До сьогодні усі документи, пов’язані з проходженням ВЛК та оформленням відпусток для продовження лікування чи звільнення військовослужбовця передавалися в паперовому вигляді. За словами Маляр, це суттєво ускладнювало зазначені процеси та створювало додаткові навантаження і незручності для бійця.

Відтепер військові частини, центри комплектування та медичні заклади зможуть надсилати та отримувати наступні документи в електронній формі:

іменні списки військовослужбовців, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров’я;
постанови військово-лікарської комісії у вигляді свідоцтва про хворобу або довідки ВЛК;
довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
виписки з медичної карти амбулаторного та стаціонарного хворого;
рапорти військовослужбовців про надання їм відпустки для лікування або звільнення з військової служби за станом здоров’я;
витяги з наказів військової частини.

Зазначається, що для цього на виконання постанови уряду впроваджується відповідне технічне рішення. Маляр зазначила, що зміни нормативно-правових актів відбулися в рамках роботи міжурядової робочої групи по оптимізації ВЛК, до якої входять представники: Міністерства охорони здоров’я, Міноборони, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства ветеранів, ЗСУ та громадської організації “Принцип”.

Читайте: Хворий, але придатний до служби? Як оскаржити рішення ВЛК© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube