В Україні планують створити військову поліцію. З якими функціями


14:1421.08.2023

Військова поліція входитиме до системи Міноборони та слідкуватиме за підтриманням дисципліни серед військових ЗСУ, Міноборони та ДССТ.

Робоча група, яка функціонує на базі комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, створить оптимальну модель майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства оборони в Telegram.

Наголосили, що Головне управління військової юстиції Міноборони бере участь у розробці законопроєкту про військову поліцію.

“Військова поліція — має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями та входитиме до системи Міноборони України”, — йшлося в повідомленні.

Зазначили, що орган утворять на основі Військової служби правопорядку в ЗСУ. До нього перейдуть окремі повноваження, які стосуються оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів у зонах бойових дій.

Метою військової поліції буде підтримання дисципліни серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони, Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Основні завдання органу:

  • правоохоронна діяльність з попередження, виявлення, припинення військових злочинів відповідно до норм КПКУ та військових статутів;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ
  • забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
  • захист прав військовослужбовців;
  • захист державного майна;
  • виконання покарань.

Крім цього, передбачається досягнення сумісності Військової поліції з відповідними структурами держав-членів НАТО, розповіли в Міноборони. Нині відповідний законопроєкт проходить процедуру погодження.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube