У Раді зареєстрували закон про легалізацію порно


18:5918.08.2023

Серед авторів законопроєкту №9623 – 25 депутатів. Документ передали на розгляд парламенту, текст наразі не оприлюднений.

У Верховній Раді 18 серпня зареєстрували законопроєкт №9623 про декриміналізацію порнографії в Україні. Його ініціаторами виступили одразу 25 народних депутатів, повідомляє Кореспондент.

Наразі супровідні документи до законопроєкту (пояснювальна записка, текст законопроєкту) не опубліковані.

Раніше повідомлялося, що законопроєктом пропонують переглянути дію двох статей Кримінального кодексу: 301, яка стосується ввезення, виробництва та поширення порнографії, а також 302, яка стосується організації “місць розпусти”.

Статтю 301 парламентарії пропонують викласти у новій редакції, яка передбачатиме покарання лише за поширення порнографічного контенту без згоди особи, яка у ньому зображена, або за поширення порнографії серед неповнолітніх.

За поширення порнографії без згоди особи, яка в ній зображена, пропонується передбачити штраф 17-51 тисяч гривень, арешт до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років. За збут порнографії неповнолітнім, а також примус до створення порно – штраф 85-170 тисяч гривень або позбавлення волі на 3-7 років.

Крім того, автори проєкту пропонують запровадити поняття “екстремальна порнографія”, тобто зображення насильницьких дій, статевих актів з тваринами або тілом померлої людини. За виготовлення та поширення таких матеріалів пропонують карати штрафами в розмірі 51-85 тисяч гривень, обмеженням волі на строк три-пʼять років або позбавленням волі на строк до трьох років.

Також у цій статті автори визначають поняття “порнографія”. Це матеріали, що зображають особу “в реальному чи змодельованому відверто сексуальному образі або задіяну в реальній чи змодельованій відверто сексуальній поведінці або будь-яке зображення статевих органів в сексуальних цілях”.

Статтю 302 пропонують виключити взагалі. Попри скасування цієї статті в Кримінальному кодексі, кажуть автори документа, збережеться відповідальність за створення та утримання будинків розпусти, які пов’язані з торгівлею людьми, сутенерством чи втягненням в проституцію.

Авторами закону вказані: депутат від фракції Голос, перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк, депутатка від фракції Слуга народу, член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла, голова партії Голос і депутатка однойменної фракції Кіра Рудик та інші.

Читайте: Нардепи фракції “Голос” пропонують частково декриміналізувати порнобізнес в Україні© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube