Відтепер обміняти лампи розжарення на LED-лампи можуть заклади культури та  ОСББ: як це зробити 


16:2718.08.2023

Стартує друга фаза другої хвилі програми обміну ламп для юридичних осіб.

Безкоштовно обміняти старі лампи розжарювання зможуть заклади культури, органи соціального захисту населення і спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі (комунальної та державної форми власності), заклади фізичної культури і спорту, суб’єкти надання послуг з управління багатоквартирним будинком або об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Про це повідомили в пресслужбі АТ «Укрпошта», передає Інше ТВ.

Зазначені юридичні особи можуть обміняти:

по 3 лампи на 10 кв. метрів приміщень закладів соцзахисту населення, читальних залів, книгосховищ та архівосховищ бібліотек і архівів, закладів культури, житлового фонду управителя багатоквартирного будинку, ОСББ;

по 2 лампи на 10 кв. метрів для місць загального користування закладів соцзахисту населення, фізичної культури і спорту, управителя багатоквартирного будинку, ОСББ.

Щоб здійснити обмін старих ламп розжарювання на  LED-лампи, необхідно відправити запит на потребу отримання LED-ламп через портал Дія та виконати такі кроки: 

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;
  • перевірити інформацію щодо підприємства;
  • перейти у розділ — Послуги та вибрати Обмін лампочок та почати заповнення запиту на потребу;
  • вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт і в рамках ліміту вибрати кількість і типи ламп;
  • поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання;
  • вказати місцезнаходження організації;
  • перевірити та підтвердити дані щодо сформованого запиту;
  • підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.

Після подання заявки протягом тижня представники Укрпошти зв’яжуться за вказаним номером телефону та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп.

Наразі у 23 населених пунктах – обласних центрах країни у відділеннях Укрпошти продовжується програма обміну ламп для населення. Як і раніше, обміняти можна до 5 ламп розжарювання на таку ж кількість світлодіодних ламп. Також з 9 червня розпочалась друга хвиля програми обміну ламп розжарювання. Вона стала доступною для юридичних осіб: дитячих садків, шкіл, профтехучилищ, ВУЗів, спортивних та музичних шкіл, автошкіл та будь-яких інших закладів  освіти. Також обміняти лампи можуть будь-які поліклініки і лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.

Станом на зараз у програмі обміну ламп прийняло участь більше 4 млн українців, які обміняли 20 млн ламп. Рекордсменом з обміну ламп став Київ та Київська область. Мешканці Київщини обміняли 2,3 млн ламп розжарювання. На другому місті Дніпропетровська область, в якій українці обміняли близько 2 млн ламп. Замикає трійку лідерів Львівська область. Саме тут було обміняно 1,6 млн ламп.

Програма Обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складником підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.

Як повідомляло Інше ТВ, На Миколаївщині зібрали та передали на утилізацію майже 457 тисяч ламп розжарювання (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube