Держатомрегулювання: витік води з контура реактора на ЗАЕС – це наслідок безвідповідальних дій росіян


15:4613.08.2023

Інцидент із витоком води з першого контура реактора в другий на 4-му енергоблоці на Запорізькій АЕС стався в результаті безвідповідальних та непередбачуваних дій російських окупантів. Про це повідомив в.о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков в ефірі національного телемарафону, передає кореспондент УНН.

“На шляху потенційного розповсюдження радіації вибудовуються бар’єри. Що відбулося з точки зору безпеки на енергоблоці № 4. Порушена цілісність одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіації в навколишнє середовище…Тобто фактично завдяки безвідповідальним та непередбачуваним діям окупантів, які шкодять ядерній безпеці, відбулося порушення цілісності фізичного бар’єра на шляху розповсюдження радіації у навколишнє середовище”, — розповів Коріков.

За його словами, це відбувається в порушення умов ліцензії відповідно до якої експлуатувати ЗАЕС дозволено виключно в холодному стані.

“Холодний стан — це найбільш безпечний якщо ми в таких умовах можемо казати про безпеку в умовах окупації. В умовах відсутності Каховського водосховища, яке було надійним джерелом водних ресурсів для ЗАЕС”, — зазначив Коріков.

Читайте: Щонайменше 10% бригад “швидкої” будуть перепрофільовані для реагування на випадок теракту на ЗАЕС© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube