Та невже? Вчені таки винайшли чарівну пігулку, що можна їсти все і не гладшати


21:3512.08.2023

Команда вчених із Техаського університету розробила препарат, який прискорює метаболізм в організмі та робить його набагато ефективнішим у розщепленні цукру та жиру. Фактично, пігулка дозволяє їсти все, що заманеться, та не набирати вагу.

Про це йдеться на сайті британського видання Daily Mail.

Доктор Мадеш Мунісвамі, біохімік з Техаського університету, який очолював дослідження, сказав: “Препарат, який може знизити ризик кардіометаболічних захворювань, таких як інфаркт та інсульт, а також зменшити частоту виникнення раку печінки, який може супроводжувати жирову хворобу печінки, матиме величезний вплив. Ми продовжимо його розробку.

Команда подала патентну заявку на препарат і сподівається випробувати його на людях у найближчі роки.

Дослідники вивчали роль магнію в метаболізмі – хімічних реакціях в клітинах організму, які перетворюють їжу в енергію – протягом багатьох років.

Раніше вони показали, що надлишок магнію уповільнює виробництво енергії в мітохондріях, які називають “клітинними електростанціями”.

Вимкнення гена зменшує кількість мінералу, який потрапляє в клітину, і таким чином покращує метаболізм.

Спочатку препарат тестували на мишах. Їм давали препарат і годували висококалорійною їжею. У результаті гризуни все одно схудли, попри те, що споживали більше калорій, ніж спалювали.

Окрім маси тіла, у мишей, які отримували препарат, також був нижчий рівень холестерину та рівень цукру в крові, ніж у тих, хто харчувався як зазвичай і без таблеток.

Це свідчить про те, що препарат також усуває всі наслідки неправильної дієти.

Лікарі заявили, що такі розробки можуть допомогти зменшити ризик кардіометаболічних захворювань, таких як інфаркт та інсульт. У медицині це може стати великим проривом.

Науковці подали заявку на патент на препарат і сподіваються випробувати його на людях у найближчі роки.

Дослідження мало серйозні обмеження, головним з яких було те, що ліки випробували на мишах. Для того, щоб розробити “версію” для людей, потрібно провести набагато більше глибоких досліджень.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube