ЗСУ просунулись до Роботиного в Запорізькій області, окупанти передислоковуються – ISW


07:0412.08.2023

Впродовж минулої доби, 11 серпня, українські війська досягли тактично значущого просування в західній частині Запорізької області й опинилися на північній околиці населеного пункту Роботине.

Російські окупанти вимушені передислокувати свої сили у цьому районі, їхня оборона може послабитися.

Про це йдеться в аналітиці американського Інституту вивчення війни (ISW), пише OBOZREVATEL.

Зазначається, що контрнаступальні операції Сил оборони наразі тривають на трьох напрямках фронту: Бахмутському, Бердянскому (район кордону між Донецькою та Запорізькою областями) і Мелітопольському (захід Запорізької області).

Аналітики зазначили, що геолокаційні кадри, опубліковані 11 серпня, підтверджують, що українські сили досягли північної околиці селища Роботине, що за 10 км на південь від Оріхова на заході Запорізької області, хоча сталість та ступінь цих позицій нині незрозумілі. Українські операції впродовж останнього тижня у цьому районі були спрямовані на ослаблення російської оборони.

На кадрах із геолокацією, опублікованих 11 серпня, видно, що українські сили просунулися до Урожайного, що на 9 км південніше Великої Новосілки вздовж кордону Донецько-Запорізької області. Російські воєнні блогери стверджували, що 10 та 11 серпня українські сили відтіснили російські війська до населеного пункту.

Аналітики переконані, що контрнаступ Сил оборони, ймовірно, змушує російських військових передислокувати свої сили, що обороняються у західній частині Запорізької області, що вказує на те, що українські дії можуть значно послабити російську оборону. Для укріплення вказаної ділянки фронту з лівобережжя Херсонщини, зокрема, було перекинуто підрозділи 7-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ВДВ), які наразі беруть участь у запеклих боях під Роботиним. Також туди прибули підрозділи батальйону “Схід Ахмат”, підконтрольні главі Чечні Рамзану Кадирову.

Перекидання в зазначений район цих підрозділів є першим явним введенням нових російських з’єднань, адже від початку українського контрнаступу основними силами тут були частини 42-ї мотострілецької дивізії, 58-ї загальновійськової армії (Південний військовий округ) з елементами 22-ї та 45-ї окремої гвардійської (Головне управління Генерального штабу Росії), а також 810-а бригада морської піхоти (ЧФ). Причому з прибуттям підкріплення ротація для основних російських сил не передбачається.

“Відсутність російських оперативних резервів означає, що російському командуванню доведеться проводити додаткові бічні передислокації, якщо вони хочуть у майбутньому посилити певні ділянки фронту”, – вважають в ISW.

Як повідомляло Інше ТВ, Протягом минулої доби відбулось понад 30 бойових зіткнень, – Генштаб© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube