А що ж так? Російські олігархи прибирають із біографій згадки про Росію


08:0212.08.2023

Російські мільярдери, у тому числі зі списку Forbes, масово переписують власні біографії, позбавляючись згадок про їхні зв’язки з Росією, які стали “токсичними” після початку російського вторгнення в Україну.

Про це повідомило в п’ятницю, 11 серпня, видання The Moscow Times, передає DW.

Видання зазначає, що зміни вносяться на особистих сайтах найбагатших росіян, у тому числі тих, хто продовжує володіти активами в РФ, які намагаються “відмити репутацію” і не підпасти під санкції Заходу.

Тільки на початку цього тижня стало відомо, що майже всі згадки про зв’язки з Росією та СРСР прибрав зі свого сайту співзасновник інтернет-сервісу “Яндекс” Аркадій Волож. Волож, який залишив РФ після початку війни і вирішив позбутися російського бізнесу, тепер називає себе ізраїльським підприємцем, який народився в Казахстані.

Як фінансист “вірменського походження” тепер представляється інвестбанкір Рубен Варданян, який тривалий час очолював російську інвестиційну компанію “Тройка-диалог” зі штаб-квартирою в Москві. Ця компанія належить Сбербанку, що під санкціями Заходу. У вересні Варданян, статки якого до війни проти України оцінювали в 1 млрд доларів, відмовився від громадянства Росії і переїхав у Нагірний Карабах.

Співвласник та голова наглядової ради консорціуму “Альфа-Груп” Михайло Фрідман, який підпав під західні санкції, називає себе “народженим в Україні російсько-ізраїльським бізнесменом”. Глава “Ренови” Віктор Вексельберг, який фігурує у списках санкцій США з 2018 року, підкреслює, що народився в Україні і є громадянином Кіпру.

Директор “Transparency International-Росія” Ілля Шуманов зазначає, що російські олігархи, правлячи свої сторінки у “Вікіпедії”, намагаються відмити власні репутації в рамках процедури KYC (Know your customer), яку проводять банки, держструктури та партнери-інвестори російських бізнесменів. “Важлива складова частина KYC-процедури має на увазі під собою аналіз медіапублікацій. Тому у “Вікіпедіях” боротьба йде не на життя, а на смерть”, – зазначив Шуманов.

Так, статтю у “Вікіпедії” про мільярдера Юрія Мільнера з 24 лютого 2022 року редагували 44 рази, ще майже 30 правок очікують на підтвердження. Спочатку Мільнер називався російським мільярдером, потім – “ізраїльським інвестором”, потім – “ізраїльським підприємцем російського походження”. Однак у результаті редагування не було підтверджено, і Мільнер залишився “російським мільярдером”.

Статтю про мільярдера Петра Авена, екс-голову ради директорів Альфа-Банку, з 24 лютого редагували 141 раз. Зараз Авен фігурує як російський та латвійський мільярдер.

Як повідомляло Інше ТВ, Фрідман, Авен, Хан і Кузмічов: США запровадили санкції проти 4 членів наглядової ради російської «Альфа-Груп»© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube