Уряд спростив імпорт комплектуючих для військової техніки: тепер її зможуть ремонтувати на будь-якому підприємстві з відповідними потужностями


20:4411.08.2023

Компоненти військової техніки постачатимуться в Україну за спрощеною процедурою – без дозволу Державної служби експортного контролю.

Таке рішення ухвалив Уряд на засіданні 11 серпня. Йдеться про імпорт спеціально призначених, чи модифікованих до військового використання компонентів.

Про це повідомляється на Урядовому порталі, передає Інше ТВ.

«До переліку товарів військового призначення та подвійного використання, що можуть імпортуватися без дозволу Держекспортконтролю ми додаємо комплектуючі та запчастини до наземної військової техніки. В тому числі йдеться про комплектуючі для бронетехніки та спеціально обладнаних автомобілів. Також до переліку вносимо компоненти до пілотованих літальних апаратів.

Спрощення процесу суттєво посилить спроможності тилу швидко відновлювати військову техніку – ремонтувати її для фронту зможе будь-яке підприємство, яке має відповідні потужності та фахівців. Це значить, що наші захисники значно швидше отримуватимуть необхідну для перемоги броню», – розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

При цьому вона зазначила, що дозвільний порядок зберігається для імпорту товарів, про міжнародні передачі (імпорт) яких Україною подається звітність до міжнародних організацій, та для імпорту товарів, які можуть бути використані у терористичних цілях та обіг яких на території України обмежений законодавством. Таким чином Україна сумлінно виконує всі взяті на себе міжнародні зобов’язання.

Як повідомляло Інше ТВ, Німецький виробник зброї Rheinmetall протягом 3 місяців відкриє завод в Україні© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube