У в’язницях РФ утримують 175 політв’язнів, з яких 117 — представники кримськотатарського народу


18:1211.08.2023

За 6 місяців 2023 року було зафіксовано 101 затримання, з них 66 — щодо корінного народу.

Про це повідомив голова Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв в ефірі телеканалу FREEДОМ, передає «Громадське радіо».

«У місцях несвободи зараз перебуває 175 осіб, політв’язнів. З них 117 – це представники кримськотатарського народу. Ось така в окупантів «демократія”, – сказав він.

Також Барієв зауважив, що з кожним роком в РФ вигадують все нові й нові інструменти, щоби переслідувати людей.

«До 2022-го вони неправомірно застосовували своє законодавство щодо заборони організації «Хізб ут-Тахрір» або «Свідки Єгови», а вже 2022-го року з’явився новий інструмент: суд Російської Федерації виніс рішення про визнання батальйону імені Номана Челебіджихана терористичною організацією. Крім того, з’явилися ще нові статті – за дискредитацію збройних сил Російської Федерації, як в Адміністративному кодексі, так і в Кримінальному. І вже є випадки, коли переслідуються люди саме відповідно до Кримінального кодексу РФ за цією статтею», – акцентував голова КРЦ.

За його словами, в окупованому Криму існують списки заборонених тем, забороненої літератури, заборонених пісень.

«Сотні людей переслідуються за Адміністративним кодексом, їх штрафують, заарештовують на кілька діб, змушують вибачатися публічно. Існують списки заборонених тем, забороненої літератури, заборонених пісень. Ось таку «демократію» російські окупанти принесли в Крим», – зазначив він.

За інформацією Барієва, починаючи з 2015 року, російські окупанти намагаються заборонити символи кримськотатарського народу. І переважна більшість арештів і затримань у Криму проводиться щодо корінного народу. За 6 місяців 2023 року правозахисники зафіксували 101 затримання, з них 66 – щодо кримських татар.

«Тільки за 6 місяців 2023 року було зафіксовано 101 затримання, з них 66 – щодо корінного народу. Було 37 обшуків, з яких 29 – у будинках кримських татар. Було нами зафіксовано 140 випадків арештів. З них – 93 щодо кримськотатарського народу. Окупанти провели 106 допитів, 73 – щодо кримських татар», – розповів він.

Також, за словами Барієва, правозахисники зафіксували за пів року 156 випадків порушення права людини на справедливий суд, з яких 103 – щодо кримських татар.

Як повідомляло Інше ТВ, Як Україна утримує полонених росіян і що вони говорять про війну (ФОТО, ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube