Кожен може стати кібервоїном: MRIYA – платформа з протидії російським окупантам в медіапросторі


14:2910.08.2023

Кіберполіція України спільно з ІТ спільнотою, волонтерами та небайдужими громадянами створили проєкт «МРІЯ»  – платформу з протидії російським окупантам в медіапросторі.

Ця ініціатива обʼєднує небайдужих громадян у бажанні протидіяти дезінформації, а також російській пропаганді у мережі Інтернет.

Інтернет-платформа «Мрія» містить телеграм-канал StopRussia/MRIYA, який перевіряє та блокує ресурси, що поширюють фейки та ворожу пропаганду. За допомогою даного каналу здійснюється комунікація з підписниками.  Систематично надаються інструкції, онлайн-завдання для боротьби в кіберсередовищі, а також корисна інформація щодо правил дотримання кібергігієни.

Крім того, там можна знайти чат-бот «StopRussia/MRIYA», де за допомогою простих інструкцій можна додати ресурс на блокування або надіслати скаргу на ресурс.

Кнопка «Поділитися» генерує посилання, яке Ви можете надіслати своїм друзям, близьким, щоб вони також приєдналися до спільноти «МРІЯ» та допомагали у наданні скарг на ворожі ресурси. Також на сайті проєкту Мрія є інформація щодо інших напрямків діяльності, а саме:

– бот Стоп фрод Мрія, спільнота, в якій можна перевірити номер телефону чи банківську картку і дізнатися, чи повідомляв хтось про пов’язані факти шахрайства;

– чат-бот «Народний месник», де можна повідомити про ворожі дії на території нашої держави.

На сьогодні це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. MRIYA об’єднує під одним ім’ям багато напрямків діяльності, в яких нам потрібна ваша активна участь і допомога, тим більше під час війни!

Запрошуємо долучитися до проєкту MRIYA найбільша інформаційна армія (250+ тисяч учасників), найбільше заблокованих ресурсів (близько 30 тисяч). Це громадяни приватного та державного секторів, задля протидії дезінформації та незаконному контенту, очищення інформаційного простору від російської пропаганди, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту. Метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців та зменшення впливу пропаганди на суспільство.

Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й в інформаційному просторі. Кожне слово наших ворогів може негативно вплинути на свідомість людей та хід війни в цілому, тому ми маємо бути завжди обачні та вміти себе захистити від поширення фейків. Учасники проєкту MRIYA будуть вчитися інформаційній та кібергігієні, отримають сотні порад, що підвищать обізнаність у медіа-просторі та зможуть самостійно виявляти джерела пропаганди й знищувати їх. І тільки разом ми зможемо протидіяти негативним явищам в Інтернеті.

Цілі проєкту:

   •  знищення російських осередків в мережі;

   •  зменшення рівня булінгу та цькування в Інтернеті;

   •  протидія наркотикам та шахрайству;

   •  навчання та тренінги з кібергігієни;

   •  просвіта населення щодо інформаційної гігієни;

   •  залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.

 Кібервійська чекають на Вас!

Кожен може стати кібервоїном: MRIYA – платформа з протидії російським окупантам в медіапросторі 1
Кожен може стати кібервоїном: MRIYA – платформа з протидії російським окупантам в медіапросторі 3

Як повідомляло Інше ТВ, Кіберполіція припинила діяльність шахрайських саll-центрів у Миколаєві, Одесі, Дніпрі та Кривому Розі. У Миколаєві організатора ще й затримали (ФОТО, ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube