Суд визнав законним розірвання договору, укладеного між монастирем УПЦ МП та заповідником «Києво-Печерська лавра»


17:0509.08.2023

Сьогодні, 9 серпня, Господарський суд міста Києва визнав законним розірвання договору безоплатного користування, укладеного між Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) Української Православної Церкви та Національним заповідником «Києво-Печерська лавра». Йдеться про приміщення Нижньої Лаври.

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України, передає Інше ТВ. 

Тим самим Господарський суд міста Києва відмовив у задоволенні позовних вимог Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (Чоловічий монастир) Української Православної Церкви. Ця релігійна організація й надалі хотіла користуватися культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики виявило під час перевірки низку порушень договору, укладеного між УПЦ та заповідником, які й стали підставами до його розірвання. 

Заповідник розірвав Договір про безоплатне користування майном з Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) 29 березня 2023 року. Розірвання Договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому. 

Як повідомляло Інше ТВ, Суд відмовив УПЦ МП щодо здійснення богослужінь в храмах Верхньої Лаври© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube