В океанах виявилося менше пластику, ніж передбачалося – вчені


18:2107.08.2023

В океанах плаває набагато менше пластику, ніж вважалося раніше.

Цього висновку дійшли дослідники з Утрехтського університету, пише Кореспондент. Вони провели понад 20 тисяч вимірювань та встановили, що загалом на поверхні плаває 3,2 мільйона тонн пластику, тоді як попередні оцінки коливалися від 50 мільйонів тонн до, можливо, 300 мільйонів тонн.

Однак, за словами керівника дослідження Еріка ван Себілле з Інституту морських і атмосферних досліджень Утрехта (IMAU), на цьому забруднення пластиком не закінчується, і що воно також зростатиме, доки пластику буде додаватися більше, ніж очищається.

“Якщо поточні тенденції збережуться, загальна кількість пластику в океанах подвоїться за двадцять років”, – додав провідний автор дослідження Мікаель Каандорп.

За словами ван Себілле, їхні вимірювання показують, що 60% пластикового сміття все ще знаходиться на глибині до п’яти метрів під водою.

Згідно з результатами дослідження, загалом 40% сміття з пластику потрапляє в океани від судноплавства, особливо від рибальства, через викинуті рибальські сітки. Решта надходить із суші, причому найбільшою проблемою зараз є річки, заповнені відходами в Азії. Частину пластику вимиває на пляжі, але є також місця, де пластик збирається в Тихому океані.

Читайте: Глобальна температура океану досягла найбільших позначок в історії© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube