«ППО – надійний щит України!»: НБУ презентував нову пам’ятну монету (ФОТО)


08:3106.08.2023

«ППО – надійний щит Україні!» – саме ці слова викарбувані на новій обіговій пам’ятній монеті.

Її номінал – усього 10 гривень. У той час, як кожна знищена ціль протиповітряною обороною – безцінна. Кожен дрон чи ракета, що не долетіли до цілі – це тисячі врятованих життів, стратегічних інфраструктурних об’єктів.

Про це йдеться в дописі на фейсбук-сторінці Командування Повітряних сил ЗСУ, передає Інше ТВ.

Мільйони українців, частиною повсякденного життя яких стали сирени та повітряні тривоги, переконуються в цьому щодня і щиро дякують захисникам неба!

— Напередодні нашого професійного свята, Дня Повітряних Сил, Національний банк України презентує не просто нову обігову монету, а унікальний символ нової системи протиповітряної оборони України, маю на увазі те, що зображено на реверсі монети – ЗРК Patriot! — підкреслив командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук під час презентації. — Ми пережили не прості півтора року війни. Сказати, що нам було важко, а особливо, у перші дні та тижні вторгнення — це нічого не сказати. Але, цитуючи Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, скажу: «Як би нам важко не було, нам уже точно не буде соромно!».

Генерал-лейтенант Микола Олещук наголосив, що завдяки допомозі іноземних партнерів вдалось значно посилити протиповітряну оборону держави.

— Спочатку IRIS-T, далі – NASAMS, Crotale, і довгоочікуваний Patriot. Однак, не варто забувати, що ефективність протиповітряної оборони значною мірою залежить не лише від самих зенітних ракетних комплексів, а й від потужного колективу оборонців повітряного простору. А це – не лише Повітряні Сили, а й інші складові Сил оборони, які допомагають нам тримати небо!

Монети «ППО – надійний щит України!» щодня передатимуться з рук в руки українців, і нагадуватимуть нам про героїзм та подвиги воїнів протиповітряної оборони.

— Щоденно дякуємо Повітряним Силам за миті спокою, врятовані життя та вільне небо над головою, — сказав голова Національного банку України Андрій Пишний. – Дякуємо воїнам протиповітряної оборони за кожну збиту ціль, за надійний щит над Україною!”

4 серпня 2023 року в Національному банку відбулася презентація нової обігової пам’ятної монети “ППО – надійний щит України”. Ця монета продовжує серію “Збройні Сили України” та присвячена подвигам і героїзму воїнів протиповітряної оборони, які самовіддано та щоденно боронять небо України.

Монета номіналом 10 гривень, виготовлена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 500 000 штук – сувенірна продукція у вигляді спеціально оформлених роликів).

Презентували нову монету Голова Національного банку України Андрій Пишний, командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук та командувач повітряного командування “Центр” генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко, командир 831-ї бригади тактичної авіації Герой України полковник Олександр Мостовий, командир зенітної ракетної Київської бригади Герой України полковник Сергій Яременко та інші гості.

Як повідомляло Інше ТВ, Повітряні сили ЗСУ знищили ворожі 350 літаків та вертольотів, 1200 крилатих і 24 балістичні ракети, понад 2000 безпілотників і 13 «Кинджалів». І сьогодні їх день (ВІДЕОВІТАННЯ)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube