78 років тому вперше в історії ядерна енергія була використана проти людей: Хіросіма


06:3506.08.2023

Сьогодні, 6 серпня, минає 78 років з дня вибуху американської атомної бомби над Хіросімою.

Про це нагадує «Польське Радіо», передає Інше ТВ.

О 8:15 ранку 6 серпня 1945 року на японське місто впала уранова бомба вагою чотири тонни. Того дня вперше в історії ядерна енергія була використана проти людей. Президент США Гаррі Трумен у спеціальній заяві підкреслив, що це була ціна за відмову японського уряду капітулювати.

Через три дні — 9 серпня — на Нагасакі впала друга атомна бомба. Внаслідок обох вибухів загинуло майже 220000 людей. Це були єдині два випадки застосування ядерної зброї у військових діях в історії. Японія оголосила перемир’я 14 серпня 1945 року. 2 вересня на борту лінкора “Міссурі”, що стояв на якорі в Токійській затоці, був підписаний Акт про капітуляцію Японії. Так закінчилася Друга світова війна.

Бомба, яку американці скинули на Хіросіму, мала три метри завдовжки, 70 сантиметрів у діаметрі і містила 62 кілограми збагаченого урану. Вона отримала кодову назву «Літл Бой», що означає «малюк» або «хлопчик». Після вибуху за лічені секунди у вогні пожежі загинуло понад 78000 людей і майже 37500 отримали поранення. Пізніше ця цифра поступово зростала, оскільки люди помирали від променевої хвороби та радіоактивного забруднення. Майже 14000 людей були оголошені зниклими безвісти. Пожежі спалахували протягом декількох годин. Майже 90 відсотків будівель було зруйновано.

Точну кількість жертв Хіросіми важко підрахувати. Окрім тих, хто загинув у вогні, і тих, хто помер від променевої хвороби та радіоактивного забруднення, багато людей покінчили життя самогубством, не витримавши наслідків променевої хвороби або живучи в страху перед нею.

Щороку 6 серпня відзначається Всесвітній день роззброєння. За традицією, в Парку Миру, створеному на місці епіцентру вибуху в Хіросімі, б’ють у дзвін. Потім випускають сотні голубів, які символізують мир.

Як повідомляло Інше ТВ, МАГАТЕ не має повної інформації про обсяг ремонтних робіт на ЗАЕС-5 після переведення блоку в “холодний” зупин© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube