З 9 населених пунктів Донеччини евакуюють 130 дітей


21:5105.08.2023

У Донецькій області з 9 населених пунктів буде вивезено 130 дітей.

Про це у телемарафоні «Єдині новини» поінформувала віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, передає Укрінформ.

«У нас є 130 дітей, яких ми зараз маємо вивезти з 9 населених пунктів Донецької області, 220 діток із 5-кілометрової зони на Сумщині уже вивезено. Ще маємо нові населені пункти на Сумщині, з яких вивозимо (людей – ред.). І уже до речі, 1800 людей на Сумщині з 5-кілометрової зони покинули небезпечні території», – поінформувала вона.

Верещук зазначила, що якщо говорити про обов’язкову евакуацію, яку забезпечує держава, то влада все організовує безкоштовно.

За її словами, якщо це обов’язкова евакуація, наприклад, на Сумщині, Донеччині, Харківщині або Запоріжжі, всі громадяни отримують інформацію про те, куди йти і до кого звернутися.

«Наприклад, щодня із Сум до Києва відправляється еваковагон. Люди можуть приїхати прямо на перон і сісти безкоштовно у потяг та приїхати до Києва. Там на пероні їм дають кошти: 2 тисячі – працездатній особі і 3 тисячі – на кожну дитинку або людину з інвалідністю. А також починає рухатися потяг до Харкова. Ми теж пропрацьовуємо, бо люди просять», – заявила вона.

Відповідаючи на питання про здійснення захисту на територіях, близьких до лінії фронту, звідки евакуйовують людей, міністр зазначила, що Сили безпеки і оборони закривають ці населені пункти на в’їзд.

«Ті всі населені пункти – 21 на Сумщині, велика кількість на Донеччині – всі закриті на в’їзд. Можна в’їхати тільки по паспортах, тільки дорослим, тільки з дозволу і тільки – не дай Боже, наприклад, якщо похорон або ще щось. Тільки у цьому випадку», – запевнила глава Мінреінтеграції.

Окремо віцепрем’єр-міністр поінформувала, що є люди, які відмовляються евакуйовуватися, і тоді вони пишуть письмову відмову і залишаються мешкати у цих населених пунктах на свій страх і ризик.

Як повідомляло Інше ТВ, Наєв закликав жителів прикордонних районів Сумщини евакуюватися© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube