Розвідка Британії пояснила, чому саме “шахедами” РФ атакувала українські порти на Дунаї


11:4104.08.2023

Росія використовує іранські “Шахеди” для ударів по портах України на Дунаї поблизу кордонів НАТО, щоб припинити рух українського зерна.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

Як зазначається у зведенні, за останні два тижні Росія завдала кількох ударів по українських портах на річці Дунай з використанням іранських безпілотників.

“Вельми ймовірно, що вона намагається змусити міжнародне судноплавство припинити торгівлю через порти”, – йдеться у повідомленні.

За даними британської розвідки, дрони завдавали ударів по цілях всього за 200 метрів від румунського кордону, що свідчить про те, що Росія розвинула схильність до ризику для завдання ударів поблизу території НАТО.

Існує реальна можливість того, що Росія використовує дрони для завдання ударів по цьому району, вважаючи, що несуть менше ризиків ескалації, ніж крилаті ракети. “Росія, ймовірно, вважає їх досить точними, і у них набагато менші боєголовки, ніж у крилатих ракет”, – зазначають у Міноборони Британії.

Нагадаємо, в ніч проти 2 серпня Росія атакувала порт Ізмаїл на Дунаї іранськими дронами, зруйнувавши елеватор і річковий порт. Загалом за ніч пошкодили близько 40 тисяч тонн зерна.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube