Чому окупанти знову почали обстрілювати Зміїний? В ОК “Південь” пояснили


12:3831.07.2023

Обстрілом острова Зміїний Росія намагається продемонструвати свою присутність в Чорному морі.

Про це повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

Гуменюк нагадала, що Росія заявляла, що всі цивільна судна сприйматимуть як військову ціль у випадку, якщо вони захочуть прямувати в порти України. 

«А острів Зміїний і акваторія навколо нього – це в принципі вузол морських транспортних шляхів, де можлива орієнтація судна і перенаправлення курсу на порти України зокрема. Такі бомбардування навколо острову якраз можуть бути спрямовані на демонстрацію власної присутності, сили і контролю ситуації в акваторії північно-західної частини Чорного моря», – так Гуменюк прокоментувала вчорашній обстріл Зміїного.

Також вона повідомила, що станом на ранок в Чорному морі немає ракетоносіїв, але вони є на пунктах базування. При цьому наголосила, що, враховуючи тривалу паузу відсутності ворожих ракетоносіїв у Чорному морі на чергуванні, вони в пунктах базування абсолютно готові до виходу в море.

За її словами, таке виведення може відбутися протягом однієї години – прибуття на пускові рубежі та здійснення атаки.

«Коли немає ракетоносіїв в Чорному морі на бойовому чергуванні, ми не знімаємо рівень небезпеки, оскільки є практика, що окупанти б’ють просто з бухт, хоча це дуже небезпечно для самого ракетоносія і для тих кораблів, що перебувають поруч», – зазначила Гуменюк.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube