Липень може стати найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень – експерт NASA


13:4521.07.2023

Липень, імовірно, може стати найспекотнішим місяцем на Землі за сотні, якщо не тисячі років, заявив журналістам у четвер директор Інституту космічних досліджень імені Годдарда NASA Гевін Шмідт, пише УНН з посиланням на The Guardian.

Шмідт зробив цю заяву під час зустрічі в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні, на якій зібралися експерти агентства з клімату та інші лідери, включаючи адміністратора NASA Білла Нельсона та головного наукового співробітника та старшого радника з клімату Кейт Кальвін.

Зустріч відбулася влітку, коли кліматична криза проявилася повною мірою.

“Ми спостерігаємо безпрецедентні зміни у всьому світі”, – сказав Шмідт.

Він додав, що хоча зміни можуть здатися шокуючими, вони “не є несподіванкою” для учених. “Протягом останніх чотирьох десятиліть температура росла десятиліття за десятиліттям”, – сказав він.

На Землі був найспекотніший червень за всю історію спостережень, згідно з аналізом глобальної температури NASA, оголошеним агентством минулого тижня.

За словами Шмідта, вся ця спека “певно збільшує шанси” на те, що 2023 стане найспекотнішим роком за всю історію спостережень. У той час як його розрахунки показують, що Земля має 50% шанс встановити цей рекорд цього року, інші моделі кажуть, що ймовірність досягає 80%, сказав він.

Учені очікують, що 2024-й буде навіть спекотніше, ніж 2023-й, оскільки погодний режим Ель-Ніньйо, відомий своєю тенденцією до підвищення глобальної температури, імовірно, досягне піку до кінця цього року.

За словами Шмідта, останній великий Ель-Ніньйо, з 2014 по 2016 рік, призвів до того, що кожен із цих років послідовно бив світовий температурний рекорд, і 2016 рік наразі є найспекотнішим роком на Землі з будь-коли зареєстрованих.

Експерти під час зустрічі підняли тривогу з приводу змін, які переживає Земля, і заявили, що вони безпосередньо пов’язані з викидами парникових газів, хоча й не назвали джерело більшості цих викидів: викопне паливо, зазначає видання.

“З науки ми знаємо, що людська діяльність і, в основному, викиди парникових газів неминуче викликають потепління, яке ми спостерігаємо на нашій планеті, – сказала Кальвін. – Це впливає на людей та екосистеми у всьому світі”.

Читайте: Великобритания передала Украине 22 единицы техники для борьбы с пожарами© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube