З росії вдалось вивезти 15 незаконно депортованих дітей – Лубінець


20:1620.07.2023

15-ох українських дітей, яких незаконно депортували окупанти на територію росії вдалось перевезти до Грузії, де вони наразі навчаються та отримують медичну допомогу, повідомив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець, передає УНН.

“Маю хороші новини стосовно 15-ох вихованців КЗ “Новопетрівська спеціальна школа” Снігурівського району Миколаївщини, які були незаконно депортовані до рф. Нині вони – в безпеці”, – повідомив Лубінець

Деталі

У березні 2022 року, учні спецшколи разом з тимчасово виконуючим обов’язки директором закладу опинилися в умовах окупації. Впродовж кількох місяців, у липні, окупанти змусили дітей переміститися на територію тимчасово окупованої Херсонської області. Пізніше, у жовтні, дітей депортували до міста анапа на території рф.

Більшість цих дітей були сиротами або не мали батьківського піклування. Серед них також була 16-річна дівчина, яка до повномасштабного вторгнення була усиновлена громадянами США. Після завершення всіх юридичних процедур, усиновлювачі мали забрати дитину, зазначив Омбудсмен.

“Коли ж дітей депортували, законному представнику за допомогою батьків-усиновителів, які хотіли врятувати свою доньку, вдалося перевезти дітей у Грузію. Після чого вони поінформували наше посольство в Грузії та мене особисто про місцеперебування вихованців”, – повідомив Уповноважений ВР з прав людини.

За його словами, як тільки зʼявилась інформація про місцеперебування дітей, було відкрите провадження, задля забезпечення додержання прав українських дітей, які перебувають за кордоном.

“Нині у Грузії вихованці Новопетрівської спецшколи проживають у комфортному будинку, дистанційно навчаються, отримують медичну допомогу. А усиновлена дівчинка возз’єдналася зі своєю американською родиною. Зараз вона має люблячих батьків, опановує мову і навчається у школі. Найголовніше, що діти в безпеці”, – додав Лубінець.

Читайте: Байден зі спецпосланцем Ватикану обговорять депортацію росією українських дітей – ЗМІ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube