Україна повертає дітей не тільки з російського полону: додому вдалося повернути маленьку українку, яку бельгійський суд відібрав у матері (ФОТО)


10:0619.07.2023

Додому вдалося повернути маленьку українку, яку бельгійський суд відібрав у матері.

Історію 7-річної дівчинки, яка була відібрана рішенням бельгійського суду і тимчасово влаштована в прийомну родину, розповів на своїй сторінці в Фейсбук український омбудсман Дмитро Лубінець, передає Іше ТВ.

Так, у лютому 2022 після повномасштабного вторгнення дівчинка разом з мамою поїхала в Бельгію. Проте у зв’язку з погіршенням здоров’я матері і неможливістю забезпечувати належний догляд за дитиною за рішенням місцевого суду дитина була тимчасово влаштована в прийомну сім’ю.

В той же час батько дівчинки залишався в Україні і намагався зробити все, аби повернути дитину, – брав участь в судовому процесі через свого бельгійського адвоката та звернувся до Офісу омбудсмана. В Офісі Омбудсмана він отримав всі необхідні рекомендації і документи, підтверджуючі особливі підстави та рішення про влаштування дитини до тимчасової родини, проте на кордоні його не пропустили. Отримавши письмову відмову у перетині кордону, він повторно звернувся до голови Державної прикордонної служби України з проханням розглянути можливість надати йому дозвіл на перетин кордону.

«29 червня 2023 року – щасливий день для цієї сім’ї, адже ювенальним суддею було прийнято рішення про повернення малолітньої дитини батькові. Вони щасливі повернулися додому. І 14 липня разом відвідали Центр захисту прав дитини, розказали про пережиті емоції і подякували за допомогу», – йдеться в повідомленні Дмитра Лубінця.

Як повідомляло Інше ТВ, 6 липня, коли Україна повернула 43 своїх захисники, вдалося повернути і двох дітей – 6-річного Рената та 10-річну Варвару, яких незаконно депортували в росію окупанти.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube