В рамках операції INTERFLEX навчання пройшли 18 тисяч українських воїнів (ВІДЕО)


18:5615.07.2023

Уже підготовлено до 18 000 особового складу ЗС України в рамках очолюваної Великою Британією багатонаціональної навчальної операції INTERFLEX із базової загальновійськової підготовки військовослужбовців та військовослужбовиць Збройних Сил України на території Великої Британії.

Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ, передає Інше ТВ.

Розпочата 26 червня 2022 року, операція INTERFLEX навчає військовослужбовців та військовослужбовиць ЗС країни як виживати та завдавати найбільших втрат ворогу в боротьбі проти незаконного вторгнення росії в Україну. Велика Британія зобов’язалася навчити 30 000 новобранців до 2024 року.

Підготовка відбувається за участі найкращих інструкторів та інструкторок Збройних Сил Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Австралії, Данії, Канади, Литви, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Фінляндії, Швеції та України.

Багатонаціональна навчальна операція з базової загальновійськової підготовки INTERFLEX є одним із яскравих та дієвих прикладів міжнародної підтримки Великою Британією України у протидії несправедливій, незаконній та агресивній війні росії проти України.

«Наші Збройні сили роблять усе можливе для розвитку бойової майстерності українців та українок. Я хотів би подякувати Канаді, Данії та Фінляндії, Швеції, Норвегії, Новій Зеландії, Литві, Нідерландам та Австралії за їхій внесок у навчання українців.» – наголосив Міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Високоповажний Бен Воллес в усному звернені до Палати Громад Парламенту Великої Британії 20 грудні 2022 року.

Тренування та навчання проводиться на об’єктах навчально-матеріальної бази Міністерства оборони Великої Британії. Кожний навчальний курс триває п’ять тижнів і проводиться під загальним керівництвом 11-ї Бригади сприяння силам безпеки Сухопутних військ ЗС Великої Британії.

Підготовка дає українським воїнам з невеликим військовим досвідом або без нього навички для ефективного ведення бойових дій на передовій. Базуючись на курсі, що проводиться для резервістів Сухопутних військ Збройних Сил Великої Британії та практичному бойовому досвіді Збройних Сил України, військовослужбовці Збройних Сил України вивчають такі навчальні модулі:

– Обізнаність про Міжнародне гуманітарне право (право збройних конфліктів);

– Правила поводження зі зброєю;

– Тактичні дії в обороні та наступі;

– Вогнева підготовка;

– Патрулювання;

– Медична підготовка (перша допомога на полі бою);

– Інженерна підготовка та мінна безпека;

– Психологічна підготовка (подолання військовослужбовцями спеціальної смуги перешкод із застосуванням засобів імітації бою);

– Захист сил при розгортанні;

– Обізнаність про кібербезпеку;

– Системи зв’язку;

– Ведення бойових дій в урбанізованій та лісистій місцевості;

– Орієнтування на місцевості.

Також Уряд Сполученого Королівства оперативно закупив автоматичну зброю АК для програми навчання, таким чином українські воїни зможуть тренуватися зі зброєю, яку вони використовуватимуть на передовій.

Окремо варто наголосити на тому, що Сполучене Королівство на постійній основі надає все необхідне екіпірування, включно з одягом для дій в зимових умовах та все необхідне спорядження для підтримки українських воїнів у їхньому навчанні та після повернення в Україну.

Сполучене Королівство має давню історію підтримки українських військовослужбовців у рамках операції «ORBITAL», під час якої з 2015 по 2022 рік було підготовлено 22 000 українців.

Багатонаціональна навчальна операція INTERFLEX продовжує готувати професійних та навчених українських воїнів для боротьби за свободу України. Це є успішною демонстрацією незмінного лідерства Сполученого Королівства у військовій підтримці України.

Довідково: Багатонаціональна навчальна операція з базової загальновійськової підготовки ІНТЕРФЛЕКС була започаткована Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у 2022 році і є частиною постійного зобов’язання Сполученого Королівства щодо підтримки України, яке становить понад 2,3 мільярда фунтів стерлінгів військової допомоги, включно з протитанковою зброєю, бронетехнікою, танками, реактивними системами залпового вогню, артилерією та протиповітряною обороною.

Як повідомляло Інше ТВ в кінці 2022 року, Збройні сили України проходять навчання в рамках місії INTERFLEX та одразу отримують комплекти зимової форми.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube