Медичний канабіс будуть вирощувати тільки в теплицях, – Стефанишина


19:3014.07.2023

Жорсткий контроль буде здійснюватись за виконанням норм закону про легалізацію медичного канабісу.

Про це у телеефірі розповіла народний депутат, член Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування Ольга Стефанишина, повідомляє «Суспільне».

Зокрема, на коноплях буде унікальний штрих-код, який буде супроводжувати цю рослину весь час, аби уникнути нелегального вирощування.

«Буде сувора регламентація з боку Міністерства охорони здоров’я, будуть електронні червоні рецепти. Не можна буде просто так собі десь щось купити і отримати якесь задоволення. Це ліки, які будуть суворо контрольовані, будуть введені ліцензійні умови, які передбачатимуть, що такі ліки будуть вирощуватися лише на закритому ґрунті, мається на увазі в теплицях», — зазначила депутат.

Стефанишина додала, що за вирощуванням конопель також слідкуватиме Національна поліція України за допомогою камер відеоспостереження, а Міністерство охорони здоров’я контролюватиме процес на рівні «лікар-пацієнт».

«Якщо чесно, то воно легалізація зменшить цей нелегальний ринок, тому що ми виведемо з темної зони можливості для людей отримувати ліки, як це передбачено законом, я думаю, буде передбачено підзаконними актами Кабміну України», — сказала вона.

Водночас нардепка висловила впевненість, що під час другого читання законопроєкту у Верховній Раді буде спротив, однак пообіцяла, що проєкт закону ще буде допрацьований, і зауваження інших фракцій будуть взяті до уваги.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube